Ustaca Üretilmis Mutluluk Yalani – Mutluluk Nedir Ya da Ne Degildir?

15
376

Mutluluk nedir acaba?
Bir illüzyon, yoksa bir serap mi?
Illüzyon; herkesin agzi açik bir sekilde, nasil oldugunu anlamaya çalisarak, belki de kanarak, hayranlikla izledigi bir sey. Gerçek olmayan, bir kandirmaca…

Serap; ulasana kadar tabiri caizse  insanin anasini aglatan, buldum sandigin anda da aslinda var olmadigini anladigin sey. Gerçek olmayan, bir yanilgi…

Mutluluk var mi? Ben olmadigini düsünüyorum. Sadece bize dogdugumuz günden beri, aptal yerine koyarak, daha güzel bir dünya için palavralari ile inandirilmaya çalisilan bir yalan…

Mutluluk bir yalandir. Yalanlara ve masallara inanilmayacagini ögrendim. Cadi diye bir sey yoksa mutluluk diye bir sey de yoktur!

Inanmiyorum, inanmayin, inanmayalim!

15 YORUMLAR

 1. "Kendimizi tanimamizin yolu, ruhumuzu ve bedenimizi anlamak… Farkindaliklarimizin farkinda olmak… Ve bu bilinçle sifrelerimizi çözebilmek…"

  mutluluk saglam bir motivasyon bence. beni ne mutlu eder sorusu yerine, mutlu olmami ne engeller sorusunun yaniti da olabilir=)

  mutlulugu baskasinda degil kendinde aramak dogru lakin

  @ muratmoon "Mutlulugu baskasinda ararsaniz sadece bu iki seçenek kalir evet.

  Mutlulugu siz yaratin baskalari sizde arasin. "

  cümlesi biraz çeliskili ve olumsuz sanki. Mutlulugu hem kendinde arayip, hem baskalarinin kendisinde aramasi gereken mutluluk arayisini kendinize dahil etmek ??

  " Mutlulugu siz yaratin baskalari sizden örnek alsin" belkide olmasi gereken degil mi ama=)

 2. birilerinden bir kazik yemezsen mutlusun ama insan o kadar çok ki biri atmazsa digerinden bir kazik yeriz onun için hiç mutlu olamadim.

  hani bir türküde vardir, sende bildin bahtim olmadigini kimsenin begenip almadigini getirdin basima dert ettin felek diye söylenir bu türkümüz iste hayat bu.

  ben hiç bulamadim onu öyle kendini kendini aldatmakla olacak iste degil bu olacaksa bir sey o kendinden olmali öyle çakma takma uyduruk seylerden degil. derim. mutluluklar dilerim r.ç.

 3. mutluluk aglarken gülebilmektir …
  mutluluk iç huzuru yakalayabilmektir …
  mutluluk kendisi ile barisik olabilmektir …
  mutluluk kalbin tatmin olmasidir …

 4. Bence mutluluk önüne kocaman bi çikolatali pasta getirip afiyetle yedikten sonraki verdigin kocaman bir gülümsemedirr..==) (inandiklarim, sorumluluklarim ve ailem)..=)

 5. mutluluk kisiye göre degisgenlik gösterebilir. genel olarak saglam ve kocamannnn bir motivasyondur.

  inanislar degisebilir, ailemiz yok olabilir ??? ama çikolatali pastaya katiliyorum bu beni de mutlu eden bir sebep=))

 6. yoksa sinema artisleri gibi, yalandan gülmek, yalandan aglamak, ve üzülüp sevinmekmi, eger buna mutluluk sekli dersek.

  ben yalani hiç sevvemedim ki gerçek olsun o benim olsun derim.

  eger hayatin yanlislari bir insani pisirirse ve yanlisimi düzeltirsem geçmis olan yanlislarim beni çok üzer ama benim dogru yaptigim o iste beni mutlu eder.

  onun için dogruyu bulmak esastir çünkü her yanlis üzücüdür her dogruda sevindiricidir ve insani mutlu edebilen tek gerçek odur derim..r.ç.

 7. Bildigim birseyi yine farkkettim mutluluk göreceli bir kavramdir.Kisa süreli seyleri -çikolata yemek gibi- mutluluktan saymiyorum küçük bir rüya.

 8. 9 senedir çikolatayla mutlulugumu sagliyorum…=) Ama hakliisn mutluluk göreceli bi kavramdir iste böyle kimisi benim gibi çikolatayla mutlu oluyo küçük bi rüyada olsa mutluluk veriyo …

 9. Hayat; bir tiyatro sahnesi…
  Ve Biz bu oyunda nadiren basrol oyuncusu,
  Bazen yardimci oyuncu,
  Çogu zaman da sadece dekor…
  Elbet gelecege dair sufleler hep kulagimizda…
  Lakin karanlikta göz kirpmaktan öte degil…
  Mutluyum diyebilmek; günü, firsati varken yasamakla mümkün…
  Tabi, çaresizce hatirimiza ekledigimiz keskeleri çogaltmak degilse amaç?
  Çalisabilecekken yorulmak,
  Dinlenebilecekken kazanmak,
  Meyve alabilecekken ekmek,
  Sevilebilecekken sevmek,
  Iste Mutluluk!

  DostZade

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here