Utangaçliga Çözüm – Oksitosin Mucizesi

3
323

Çocukken çok utangaç oldugundan derslerde sorulan sorulara cevap veremez miydiniz? Hala sokakta bir yabanciya yaklasip yolu sormaktan çekiniyor musunuz? Çünkü bu durum sizi rahatsiz ediyor ve bununla basa çikamiyorsunuz. Zannetmeyin ki bu durum nadir olarak görülmekte ve de siz de bundan muzdarip olanlardan birisiniz. Hayir!

Artik utangaçlik tedavi edilebiliyor.Uluslararasi bir grup bilim insani utangaçligi yenecek bir ilaç gelistirmeyi basardilar. Söz konusu ilaç, Oksitosin’in erkek ve kadinlarin psikolojik duygusal durumuna göre utangaçliklarini yenmelerine yardimci oluyor. Oksitosin’in metabolizma süreçlerine katilma, dogum sirasinda uterusun küçülmesine yardimci olma, emzirme döneminde sütün gelmesini tesvik etme gibi temel fonksiyonlari uzun zamandan beri incelenmekteydi. Ancak Oksitosin’in sosyal uyuma olan etkisi beklenmedik bir bulus olmustur. Uzmanlar tarafindan insanlarin utangaçliklarini yenmelerine yardimci olacak bu hormonu içeren ilaç yakinda piyasaya sürülecektir.

3 YORUMLAR

  1. okuyunca guzel bir haber gibi algilaniyor.

    bu tip ilaclarin kesinlikle recete dahilinde kullanilmasi taraftariyim.

    aksi takdirde dusunsenize, utangaclik sorunu olmayanlarda kullanabilir. bur durumda icki gibi bir tesir yaratir herhalde. :=)

    tesekkurler efendim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here