Uyku Bile Uykuda

2
449

 Yoruldum artik; hayattan, sahte insanlardan, yalan düslerden, yalanci gülümseyislerden yoruldum.

 Kocaman sessizlikler oluyor. Düslerimde susuyordu, yildizlarda susuyor, mutlulukta. Yalnizligimin sessizligi bu Herkesten uzaklasiyorum artik. Kimseyi anlamiyorum, güvenemiyorum. Büyüdükçe her seyimi  kaybediyorum. Beni koruyanlar, mutlu edenler yok oluyor bir bir. Hayallerimde kaybediyorum daha da yalnizlasiyorum. Keske hep çocuk kalabilseydi düslerim, bari onlar kirlenmeseydi, kirilmasaydilar. Artik ne düslerim var nede düsündüklerim. Yalnizlik zordur derler ama o kadar da zor degil. Sahte insanlarla olmaktansa yalnizligi seçiyorum. Karanlik bir kösede herkesten uzak tek basima sessizce aglamayi tercih ediyorum. Hiçkira hiçkira aglamiyorum duymasin kimse. Sessizce içimden agliyorum. Bazen gözyaslarim bile içine akiyor. Ben böyle mutluyum galiba. Herkesin yaninda güçlü, kimsesizken çaresiz. Baktigim gözlerde gerçek sevgi göremiyorum.

 Isten ben bu sahte insanlarin içinde yalnizim. Basimi omzuna koyacak kimsem yok. Ellerimi isitacak, sevgisiyle bedenimi saracak, küçük bir yürek, bir ses, bir nefes aradim onu da bulamadim. Yine kaldim tek basima yüregim deki sessizlikle. Kocaman bir sessizlik çit yok uyku bile uykuda .

  

2 YORUMLAR

  1. herkesten her seyden vazgeçebilirsin.ailenden, sevgilinden, arkadaslarindan, hatta yemek yemekten..çok çok da ölürsün.ama hayallerinden, düslerinden asla vazgeçme.öldürmez süründürür derler ya hani, hih tam da öyle olursun iste!

    ama baskalarinin yaninda gün yüzüne çikarma hayallerini.çünkü insanlar akbaba gibidirler, onlari besleyip büyütmene yardim edecek yerde, kapiverirler.en büyük hayalini onlar yasarlar bir gün görürsün.insanlarin hiçbirine güven olmaz.alinmayin ama bunu sizler de çok iyi biliyorsunuz.en güvendikleriniz atar genelde en büyük kazigi.o yüzden birine körü körüne baglanmayacaksin.

    çok konustum biliyorum ama ben çok yasadim bunlari hala da yasiyorum.bir baskasi yasasin istemem çünkü insanin kanini emiyor bu durum.onu bunu birak sen.ille de hayaller!..

  2. herkes için degil ama kendin için evet sirf bunun için hiçbir seyden geçme ya da karsisina geç siper et gövdeni dilersen bir fayda görmessin hayat akiyor ve biz biçare, birak aksin sende usulca süzül onunla birlikte, huzurla, dinginlikle beklentisiz bir sadelikle 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here