Ve Anilara Yolculuk Baslar 13

0
128

1 hafta su gibi geçmisti ve yolculuk yarin sabah 07.00 gibi baslayacakti. Ögle vakti orada olmak istiyorduk. Ben hazirliklarimi yapmistim Gamze ve Serap benim aracimda yolculuk edecekti. Aykut, Leyla ve esi kendi araçlariyla gidecekti. Gamze bizim için güzel birkaç mola yeri ve gidecegimizde konaklayacagimiz yer, turda nerelere gidilecegine varana kadar organize etmisti bütün sorumluluk üstünde oldugundan bizi memnun etmek için baya ugrasip yorgun düsmüstü ama birlikte olmanin verdigi güzel anlari düsününce bunlardan eser bile kalmamisti.

Sabah bulusma noktasindaydik hepimiz, söylenilen saatte gelmisti herkes, en sevdigim yanlari buydu bekletmezlerdi can dostlarim aksi bir durum çikmadigi sürece.Gözlerinin içi gülüyordu hepsinin bunu uzun zamandir planladiklari için bir çocuga verilmis seker nasil yüzde ifade birakirsa hepsinin yüzünde onu okuyordum buda beni mutlu ediyordu en azindan dostlarim mutluydu.Onlarin sevinçlerine ortak oluyordum.Zoraki degildi tebessümlerim artik bende ayni ahenge ayak uydurmaya baslamistim Mutluluk bulasicidir diye bosuna söylenmemisti..

    Yola koyulduk ..az konusuyordum serabin gevezeligi üzerindeydi yine, her zaman anlatacak bir seyleri vardi J çok neseli bir bayandi aramiza yeni katilmis sayilirdi 2 yildir taniyorduk.En eski dost Gamzeyle bendik 10 yili asmisti dostlugumuz.Leyla da gamzenin kuzeniydi onu da hemen hemen ayni dönemlerde tanimistim ama samimiyetimiz birkaç yildir fazlalasmisti.Eren, Leyla’nin esiydi ve onlar yapisik ikiz gibi gezdikleri için her spice girls olusturdugumuzda mecburen dahil olurdu bizden bir farki yoktu J Aykutta erenin tek erkek olarak kalmamasi için yaninda esantiyonuydu kolay degildi 4 bayanla basa çikmak azda olsa sohbetlerimize katilip paylasimlarimiz olmustu çok pozitif bir yapisi vardi serap ve onu birbirlerine uyumlu olduklarina dair fiseklesek de bir türlü küçük hanima begendirememistik onun tarzina uygun giyinmiyormus e tabi saçlar uzun kulaginda küpesi yirtik kotu olacakti bayan için zippi J

 Gamze

    Direksiyona geçmemi ister misin, yoruldun baya

    Mola verdigimiz yerden sonra geçersin

Serap

         Sahi ne zaman mola verecegiz söyle serin bir yerde oturup çay yudumlamak istiyorum

         Çayci seni J sanirim bir 30 dk sonra dururuz

         Leylalarin araç çok geride kaldi bir alo diyelim bakalim

Gamze

         Ariyorum hemen

         Alooo Leylacim

         Efendim gamze

         Canim bir 30 dk sonra tesis var mola verme plani yapiyoruz

         Tamam canim, yetismek üzereyiz size araci görünce dururuz

         Kocaman öperim J

Serap

         Pamukkk neseli bir seyler aç hadi içimi bayma yeter senin su klasik müzigin

         Hiç baymiyor beni ama neyse torpido da cdler olacak bak bakalim begendigin çikacak mi?

         Tedarikli geldim senin dinlediklerin beni açmaz hahaha, Gamzecim çantami verir misin arka koltuktan, içinde olacakti

Gamze

         Inanamiyorum sana hahaha

         Napalim canim ben biliyorum bu ruh müziklerle benim dengemi bozar neseli bir seyler açalim dimi ama

         Siz ne anlarsiniz müzikten J durmadan cistak cistak iyyy

         Ya hiçbir seyimiz uymadigi halde nasil bu kadar iyi anlasiyoruz anlamiyorum hahahah

         Insaniz ondan olabilir mi?

         Bak bu göndermelerine hayranim J

         Bu mu müzik ne dedigini anlamiyorum bile güm güm gümm bagirmaaaak zorundaaaa kaliyorum konusurken imdattttt J

Mola dan sonra arka koltuga geçip gözlerimi hafifçe yumdum ve derin bakislariyla karsimda dikilmis onu ilk gördügüm günde ki haliyle duruyordu.Derin anlamli bakislariyla içime dolan huzuru anlatmaya kelimeler sözler kifayetsiz kalirdi.Bakislar anlamini o baktiginda kazaniyordu ruha üflenmis bir dinginlik gibi..Gönlümün bam teline ayri ayri dokunan mizrap gibi..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here