Ve Anilara Yolculuk Baslar 17.Bölüm

0
72

Odaya zar zor çiktim.Beynimde bir uyusma, ses sürekli ayni ;ihtiyaci var.. sana çok ihtiyaci var..Biraz uyusam iyi gelecektir.Içimdeki bu sancili hislerle uykuya dalmam git gide zorlasirken nedenini sormadigim için kiziyordum. bana neden ihtiyaci vardi.Simdi burada yatmam anlik hislerimi bastiracakti evet ama ya sonra.. Zayif miydim bu denli, neyin hesabini yapiyordum. Bana ihtiyaci varsa eger neden kosarak gitmiyordum hala neyi bekliyordum.

Kalktim yataktan oturdum, bir sigara yaktim…

Ya simdi ya da sonsuza dek yoktu. Üstümdekileri degistirdim, aynada kendime baktim söyle bir göz süzerek. Çantamdan kalem kâgit çikartip not yazdim gamzeye “Aliye gidiyorum”..

Otelin lobisinde taksinin gelmesini bekledim epeyce sürdü heyecanlanmaya kalbimin atislarini avucumda hissetmeye baslamistim ki taksi geldi. Evlerini hatirlamam çok da kolay olmayacakti ama o sokagi buldum mu gerisi gelir diye düsündüm ve taksi soförüne yolu tarif ettim.

Bahçe kapisindan içeriye girdim agacin kenarindaki konusmalarimiz aklima geldi.

“Gönlümün sana akmasina engel olamadim” demisti. Gözlerim doldu. Kiyamam ona ben kiyamam… Neden bunca zaman bu kadar beklemistim.

Annesi kapiyi açti.

         Seni bekliyordum yavrum.

         Beni mi? Nerden bildiniz

         Askla bakan o gözleri bunca yil çok az gördüm

Yüzümün rengi degisti.

         Içeri gel, gel de anlatacaklarimi dinle kizim.

Evde mi Ali diye soramiyordum…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here