Ve Aska Dair…

2
281

Yasamak… Nasil olursa olsun ve nasil gelirse gelsin. Bir yerinden yakalayip onu sarilip gitmek var ya; Duygulari sekillendiren, acilara, sevinçlere, hüzünlere yön verende o iste.

Bunlari yasarken. Hep kahir yok elbette. Hep yalnizlikla, hep hüzünle sarmaz seni yasam. Asik da olursun bazen. Olmasak iyi ya. Engel olamiyoruz duygulara. Durduramiyoruz yüregin hizla çarpan ritmini.

Âsik olmasak daha iyi dememin sebebi malum; sonrasinda aci çekiyor insan.

Ask; yalniz sevmek degil. Ayaklarini yerden kesip uçar gibi olmak, alabildigine coskuyla dolmak degil. En çogunda aci çekmektir.

Hiç bitmez zannettigin. Bundan daha büyük mutluluk yok ve ömrümce bunu yasayacagim dedigin ask… Öyle uzun boylu olmadi hiç. Bunlari yasayip söylemeye basladigin anda, acilar giriyor devreye. Ve bakiyorsun; tüm cosku bir an gibi gelip geçmiste, geriye kocaman bir aci çekmek kalmis.

Yasiyoruz ama iste bunlari. Engel olmaya kimsenin gücü yetmez, yetmiyor da zaten… Yasiyoruz ve sonra da… Onlari bazen anlatiyoruz böyle. Bazen de anlatamasak bile gözlerimizde dil bularak hatirlatiyorlar kendilerini bize.

Her insan yasiyor bunlari. Herkesin acilari, hüzünleri, asklari oluyor elbette. Ama herkes ayni yasamiyor, ayni yorumu yapamiyor nedense… Kimi bir engelde düsüyor yere, kimi susuyor benim gibi… Kimi anlatiyor yillar yili her hüznünde, her gecesinde. Kimi yasiyor hiç bitmemis gibi…

Geriye kalansa; iste o ortak payda. Geriye kalan birkaç damla gözyasi, biraz hüzün, biraz, biraz… Hepsinden varda. En çogu acidir. Kanatir yüregi, hiç kapanmaz yarasi. Yillar geçse. Yalnizlikla bir ömür tükense… O yara hep yürektedir. Hep hatirlatir kendini. Unuttum dediklerinin, geçti dediklerinin hepsi bir avuntudur.

Avuntular savurur seni oradan oraya.

2 YORUMLAR

  1. Kaybolan yakamoz merhaba,

    iste dedigim gibi, Ask..Ask tarifi zor..belli bir kalibi, ölçüsü yok..kisiye özel, yasandigi zamana özel..Kaliplara sigdiramadigin, her seferinde farkli duygulardan yola çikip sonuçta ayni yere vardigin:)

    sevgi ile kal…

  2. Ne güzeldir merhaba diyen bir sesi duymak, ve ne güzeldir yürekteki duygularin paylasiminda bulusabilmek. Farkli anlatim… evet, farkli yasamak, yorumlamak… bunada evet. Ama en güzel evet… farkliliklarin güzelliklerini böyle bulabilmektir.

    Sizde sevgiyle kalin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here