Ve Sen Türk Gençligi… – 19 Mayislar Bizimdir!

18
516
 ‘’ Varligimizin en mukaddes temeli olan, Türk istiklalinin ve Türk Cumhuriyetinin ebedi bekçileriyiz. Bu karar, sarsilmaz irademizin degismez ifadesidir. ‘’
Her seyi biliyor, her seyi görüyorum. Seni taniyorum, ülkemi ve inkilâplarini taniyorum. Vatandaki her topragin basilacak hala getirdiginde ki alin terinin degerini biliyorum. Yeri geldiginde kaninla suladigin bu topraklarin kokusunu biliyorum. Ve yine bu topraklarin her karisindaki ayak izlerinden takip ediyorum seni. Gördüklerine bakmak, dokunduklarini hissetmek istiyorum. Türk gençliginin soylulugunu tüm damarlarimda gezdirmek istiyorum.
Ey Türk Halki ! 
 Uyan artik!  
Çik o seni sakladiklari parmakliksiz hapisten. Smsiki tutun ; istiklaline, umutlarina, ülkene, bayragina, Atatürk’üne..
 Uyan artik !
Saha kaldir asil kaninin damarlarini. Hayallerine pranga vuranlarin tükür yüzlerine.
Uyan artik! 
 Bogazinda dügümlenmesin kelimeler. Hevesi kaçmasin özgürlügün. Idealistligine engel olmasin kimse.
‘’Türk gençligi olarak özgürlügün, bagimsizligin, egemenligin, Cumhuriyetin ve devrimlerinin yilmaz bekçileriyiz.’’
 
Ve sen Türk Gençligi !
Sen !  Devletinin üzerindeki zehirli dilleri kesecek kadar cesaretlisin.
Sen ! Bu vatani küçültmeyecek kadar büyük, kalkindiracak kadar güçlüsün.
Sen! Ata’nin karsisinda dizleri kopacak kadar zayif, düsmanin karsisinda meydani kan kokusuyla sarsacak kadar kudretlisin.
Sen, Atatürksün!
 Birakmayacaksin ülkeni bir kese altina, ellerin titreyecek!
Sen, Atatürksün!
 Inkilaplarina sahip çikacaksin, sana zit düsenlerin gözleri dolacak!
Sen Atatürksün!
Umutsuzluk sonun olacak, yenilmek telasi ise mezarin. 
Ey büyük Ata’m !
Senin yolun oldugu sürece kimse bizi döndüremeyecek sözümüzden. Sadece devrimlerinle aydinlaniriz. Karanlikta degil, gözlerinin maviliginde kayboluruz. Senin biraktigin yerde arslan gibi evlatlarin devam 

18 YORUMLAR

 1. Yazi yarim kesilmis gibi geldi bana. Son tümceler tamamlanmamis gibi. Belki bir kazaya ugradi yayimlanirken burasi muamma… Gerçek olan ise yazinin vermeye çalistigi mesaj!!!

  "Uyan" 🙂 Zamani gelmedi mi?

 2. NEDEN HEP EZEN VE EZILENLER VAR BU DÜNYADA DERSEK

  insanlarin ileri gelenlerinin degismeyen bir temel gayeleri ve kurallari vardir dersek onlarin bu gayeleride daima insanligi esir alip onlarin olan bütün insanlik haklarini yemek ve o toplumuda kendilerine kölelestirmektir bütün planlari ve hesaplari hep bunun üzerine göre kurgulanmistir ve onlarda hep bunu yaparlar.

  onun için her zaman denmistir ve genede diyoruz ki bizedemi nasip olmayacak insanligin haklari olan hürriyet diyen osmanlinin bir pasasi olan ziya pasanin takipçileri oluyoruz.

  çünkü insanlari yönetenler hep halkini soyan ve isleride hep kitabina uyduran hirsizlarlardan oluyorlar ve bir çoguda kisa zamanda zenginlesiyorlar ve insanligin hakki olan milli gelir ve hukuk dagiliminindaki olmasi gereken insani hak olan bu esitligi daima bu ileride duranlar bozuyorlar ve insabligi da insanliktan bunlar çikariyorlar derim ve ilmi vede dini ölçüler hep bunu gösteriyor derim

  ve zenginlik önce Allahin ve halkin olmalidir kisiler iki eliyle çalisarak zengin olamazlar bu bir gerçektir bunu bakara 219. ayet ortaya koyuyor ve sonrada nahl 71. ayette esit olana kadar dünyayi paylasiniz emrini dogrudan Allah veriyor bu insanliga derim.

  iste bunlar evresel haklarimizdir dini ve medeni olan hukuk halide bu haklarimizi savunan ve onlari koruyan vede alan bir güç olmalidir derim. islam dini insani hakki savunurken dinsizler kul haklarini yerler ve zenginde olurlar ve sonrada bunu bize Allah verdi ve biz becerdikte derler bu "karunlar" ve böylede Allaha birde isyan ederler derler iste bu "munafiklar" ve bunlar Allahi da hiç agizlarindan düsürmeyenlerdir ve onlarin cevabinida gene nisa suresinin 1.ci ayet veriyor zaten derim.

  Atatürk daima mazlumlarin haklarini arayandi ve dinede uyan bir insandi derim ve Ata türk diktatörde degildi o gerçek bir cumhuriyetçi ve demokrasi insandi ve bunlarida bizlerede zaten hep o ögretti ama onu biz hala geregi gibi taniyamadik ve hala anlayamadik ki derim selamlar r.ç.

 3. "Senin biraktigin yerde arslan gibi evlatlarin devam" belki de, bu yazinin devami için gereken umut, cesaret kalmamistir yüreklerde, o yüzden yarim kalmistir tümce…

  Senin biraktigin yerden devam edemedik!!!

  Uyuyoruz ya halen!!!

  Yuuhh bize…

 4. Yazinin devami 'devam edecek.' ti ama sanirim olmadi yapamadim ve kesinlikle öyle @delisey. 🙂
  Kesinlikle uyuyoruz.. ve biri gelip uyandiramayacak diye cok korkuyorum..

 5. ben gerizekaliyim bana sunuyorlar buna inan diyorlar bende hemen inaniyorum! hayal görüyorum yazilan hiç bisey yok .. kanit yok o yok bu yok bende uyduruyorum mesela suan … bazi koca koca adamlarin küçücük düsüncelerinin ugrattigi manifestolari okumuyorum örnegin, izlemiyorum, kafa yormuyorum ve sürüden ayrilmiyorum…

  ben yaptim siz okudunuz, ben anlattim siz dinlediniz, ben salladim siz daldiniz bu kadari kafi.. ahh ahh ne talihsizlikki biliyorum, bekledigim günleri göremeden ölecegimi bilmek çok aci….

  b u konuda kurulan en dogru cümle deliseyden geldi.. YUHH olsun BIZlere…

  19 mayis bayramimiz kutlu olsun gençler,,,

 6. malumdurki her bir bayramin bir amaci vardir yani yanlis ve kötü olan bir sistemden ve onun köleleri olmaktan kurtulmanin insani olan bir sevincini bayram olarak kutlariz tabiiki onlardan kurtulabilmissek ve yerine en iyilerini bulupta onlari koyabilmissek iste o zaman onun bayramini yapariz demektir.

  onun için ne umduk ne bulduk meselaside vardir bir sey ummak için onu kazanmak için ve onuda elimizde tutabilmek için mutlak o konuda bilgili olarak çalismak gerekir ki onun sahibi olalim ve onunda bayramini yapalim demektir yani bir seyin kazanilmasi onun bayrami olur derim

  söyle ki isçi bayramidir derler fakat var olan zulüm sistemine köleligede devam ederlerse kurtulus bayrami deyipte gene enperyalist sisteme onlarin kurdugu hayata kölelik ederlerse ve bunada devam ederlerse bayramin kendisi degil onun adi olur derim ve gerekeni bulup onlarida el birlikte yapmak sarttir mesela zenginlikler toplumda degilse onlara bayram hak olmaz ki derim ve benim anladigimda budur derim r .ç.

 7. devam ettirebilseydik bu durumda olmazdik. ama bundan sonrasi içinde geç kalmis sayilmayiz.

  yeter ki umudumuz daim olsun. uyanalim uyandiralim o vakit.

  19 MAYIS Bir ulusun yeniden uyanisidir. kutlu olsun.

 8. kendimizi kandirmayalim arkadaslar.bizim yapabildigimiz tek sey face'den hayati paylasmak artik.facebook kullanmiyor olmama ragmen, bunun cezasini ben de çekiyorum ya..umut falan da zirvalik.Türkler gazla çalisir demisti bir hocamiz.aman ha, bunu hakaret olarak algilamayin.sahiden böyle degil mi?lafa gelince pek bir iyiyizdir hepimiz ama icraata gelince..

  Bandirma bir harabeydi, karadenizse hirçin mi hirçin, aç mi aç bir canavar..daha basinda ölüm riski vardi bu mücadelenin.ama ehlilesen dalgalar da, mustafa kemal'in gögsüne gelip seken kursun da, Yaratici da bizden yanaydi..nereden bilebilirdi ki o kinali kuzular bin bir güçlükle kazandiklari istiklal yok efendim AB, yok su yok bu ugruna kim vurduya gidecek?her neyse, susuyorum ben.bunlar konusulmaz degil mi ulu orta.twitter hilal cebeci yazsa kapis kapis gider, o ayri mesele..herkes sizler kadar iyi niyetli degil sevgili renkli dergiciler..dünya degisiyor..

 9. el oglu kendi için kurdugu enperyal sistemini korumak için devamli çalisiyorlar ve en kritik yerlere kendi adamlarinida ve yüksek maaslarida bizim cebimizden vererek onlari oralara getiriyorlar.

  ve onlarda cumhuriyeti parlementeyi demokrasiyi milli bürokrasiyi ve insanlik serefimizi basimiza yikiyorlarda bizler pisirikca elindeki kutsal ve hazir vatanini dahi onlara kaptiriyoruz ve bir kismida zindanlarda çürüyorlar.

  sonrada bir eline bir bayrak al kostur yollarda birileride taksin boynuna bir davulu çalip dursunlar bu gün bayram diye is bu degildir bu bir aldanistir ve yok olusun bir haberidir.

  nerede bizin o beylerimiz pasalarimiz hukukçularimiz siyasetçilerimiz nerede o gençlik ler hepside öldüler galiba yemen çöllerinde ruhuna fatihami diyelim onlarin hani o gençlik kimi bekliyorlar yoksa bir mehtimi bekliyorlar eger onu bekliyorlarsa o yoktur ve gelmeyecektir.

  Atatürk ey türk gençligi diye söze vaktiyle baslamistir ve cumhuriyeti biz kurduk onu siz yasataçaksiniz demedimi iste bu görev hepimizindir gerçek olan türk milletini bu görev bekliyor derim. r.ç.

 10. Geçen gün bir söylesiye katildim. Odtü ünüversitesi sosyoloji böl. mezunu Prof. dr. bilmemne… su anda konya selçuk üniversitesi ögretim görevlisi ve yeni safak gazetesi köse yazari … kurtulus savasini "zavalli yunanliyla savas etmek" olarak adlandirdi…

  hem içim burkuldu hem gülesim geldi… tarih yakin tarih koca prf. dr. bunu nasil bilemez. ülkenin her yani isgal altinda, osmanlinin giki çikamiyor ve bir vatansever ortaya çikip ülkenin bagimsizligi için tüm rahatligini feda edip canini ortaya koyuyor elbette basarili oluyor zira o bir dehaa….

  ve lakin kocaaa prof. bu büyük milli mücadeleyi zavalli yunanli ile savas olarak adlandiriyor. isin korkunç tarafi bu fikre benzer bir yigin zirvalari kültür adi altinda "kültür merkezleri" araciligiyla uyuyaan halka empoze edip duruyorlar.

  çoook çalismaliyiz çoookk….

 11. zavalli yunanliyla savas etmek mi? güldürmeyin beni Allah askina..1. dünya savasindan itibaren itilaf devletleri bizim mi yanimizdaydi?hos, onlarin yaptigi sey, yunanistani masa olarak kullanmakti ya, neyse..bence zavalli o adamin ta kendisi.ancak bu kadar saygisiz olunabilirdi geçmise..çalismakla falan olacak is degil bu deliseyim, böylelerini ibret-i alem..neyse!

 12. o koca prof.dr. bilmemkimler bu milletin ekmegiyle büyüdüler ve okudular ve bilmemne prof.u oldular ama onlar insan dahi olamamislar degil bu milletin bir ferdi onlar bu milletin bir vatandasi bile olamamislar ve bu aziz millete layikta olamadilar ve hainlarden ve nankörlerden ve zalimlerden oldular.

  ve bu milletin ekmegine asina zehir katanlar olmuslar ve onlari oraya getiren bilmem kimlerede yaziklar olsun çünkü onlarda bu milletin ekmegiyle büyüdüler okudular ve onlari okutanlar bu millete hizmet etsinleler diye bu hizmeti onlara verdiler milletini soysunlar diye degil.

  fakat bu millet koynunda hep yilan beslemis meger.

  öyle iki rekat namaz kilmakla ikindi namazim kaçiyor diye onu bile kilisede ve dünyada ilk defa böyle bir namaz kilmakla ve bilmem kimlerin elinden sovalye çüppeleri giymeklede müslüman olunmuyor ki.

  öze ve ise bakilr islamiyette yuh olsun onlarin hapsine haram olsun yedikleri içtikleri de onlara ve Allah razi olsun ve selam olsun bu milletine gönülden hizmet verenlerede derim r.ç.

 13. 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLIK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.

  Atatürk bu bayrami bütün gençlere armagan etti kimse yikamaz bu millet var oldukça kiyametler kopana kadar. bu bayrak altinda bayramda bizim gençlikte. bazilari ugrasir ama sadece gözlerde rezil olur. tüm millet ugrasir sanli bayrak gibi milli bayramalarimiz göge yükselir.

 14. günümüzdede hala görülen islam dini mebsubu olanlarin ve onlarin bazilarinin devlet olmak anlayislarini asla kabul edemeyiz derim.

  çünkü islamda ümmetçilikle milliyetçilik kavrami ve inanci çok farklidir oldugu görülmektedir

  mesela kuranda geçen bir ayete görede Allah sizleri millet millet kabile kabile ayirdiki sizler bir birinizi taniyasiniz diyor bir ayetinde

  bu duruma göre islam dini mensuplarinin ayrica millet olmak haklarini ve bunun mecburiyetini bir din olarakta Allah vermistir bu duruma göre islam dini mensuplarinin milletler olmalarini yok etmek kurandaki islama göre kesinlikle yasaktir ve yanlizca ümmet olmayi kabul etmek islam dini bu kurana göre de çok agir bir suçtur olduguda görülür derim.

  "islam bir millettir" "kafirler bir millettir" ayriligi meselesi islamin içindeki çesitli milletlerin varligini hiç etkilemez onlari yok saymaz.

  bilhassa milletler olmasini ister ve buna tesfikte eder islam dini milliyetçiligi degil üstün irkçiligi ret eder bazilari biz üstün irkiz üstün bir milletiz derler iste islam bunu kesinlikle hiç kabul etmez derim

  iste bununla yani üstün irkçilikla milliyetçiligin ruhunu onun varligini öldüremeyiz derim. vede bunu öldürmek isteyenler bunun ugurunda çalisanlar varsada bu tür çalismalari yapmak onlara haramdir çünkü milliyetçi olmamizida bizat bizlerden yüce Allah kuran yoluyla istiyor derim.

  ama bunu birileri yok etmek hepimizi yanliz ümmetçi yapmak isteyenler vardir eger insanlarda milliyetçilik hali olmazsa onlarin vatanida olmaz onlara bir vatanda gerekmez küresellesirler demektir ki buda çok özel olan bir yahudilik dinidir buda islam dini degildir derim ve bu uzar derim.

  iste Ata türk bunu iyi bildigi için türk milliyetçiligini ilk insa edendir ve milli bayramlarida içad edendir bunlari kabul etmeyenler türk milletinden vede islam milletindede kesinlikle olamazlar ve onlar ancak bir munafik olurlar derim. 19 mayiz 23 nisan 30 agostos 29 ekim olan dört büyük ulusal olan bu bayramlariimiz bunlardir ve sura suresininde 38. ayetinde çok uygundur derim..r.ç.

 15. elbetki size katiliyorum

  ATATÜRK BENIM NACIZ VUCUDUM ELBETKI TOPRAK OLACAKTIR TÜRKIYE CUMHURIYETI EBEDI PAIDAR OLACAKTIR DIYOR ZATEN

  hani derlerya sel gider kum kalir kötüler gider mülk daima sahibine kalir türk milletine kalir ve türk gençligine kalir ve kalacaktirda derim selamlar r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here