Videofon-Türk Telekom ve Görüntülü Telefon

2
399

türk telekom videofonIste Telekom’um görüntülü telefon hizmeti… Evet, yanlis duymadiniz (okumadiniz!) Çok kisa bir süre sonra uygulamaya geçileceginin müjdesini veren Telekom, Cem Yilmazli reklâmlarini kanallarda döndürmeye basladi bile. Gözleri sasi bak sasir çözmekten bitap düsmüs halde bakan ve göremeyen sevgili Cem Yilmaz’imiz Videofon sayesinde görüyor. Lakin biz de görüyoruz ki ayni dertten anasi, babasi ve kedisi de muzdaripmis. 😀

Kuzum nedir bu görüntülü telefon? Cep telefonu mu? Ama Telekom’un cep telefonu servisi yok ki?

Bilumum benzer sorular aklinizi karistiriyor degil mi? Öncelikle sunu açikliga kavusturmak gerekli. Bahsi geçen görüntülü konusma hizmeti konsol telefonlar için geçerli. Tabi ki de Türk Telekom’un cep telefonlari için bir servis agi yok. Diger taraftan bu açigini Avea ile de kapatiyorsa da birebir Cep telefonu hizmeti vermiyor malumunuz…

videofonEfendim cihaz yandaki taslakta görüldügü gibi. Tus takimi ve bir de görüntü ekrani mevcut. Görüntülü görüsme yapacaginiz kisi ile bu ekran vasitasi ile görüseceksiniz.

Diger yandan cihazin ag tarafinda yer alan SIM kart girisi ile de Avea-Turkcell-Vodafone ait herhangi bir SIM kartinizdaki tüm telefon kayitlarini cihaza bir kez takmak suretiyle kopyalayabileceksiniz. Bu gerçekten de iyi düsünülmüs bir özellik kanimca.

Cihazi kullanabilmek için, bir adet telefon hattina ve de bir de internet hattina sahip olmaniz gerekiyor. Ayrica internet aboneliginizin en az 1024/256 Kbit/s (Meraklanmayin bu bahsi geçen hiz, kullandiginiz 1 Mbit hizindaki internet hesabinizin baska türlü söyleme sekli…) hizda olmasi gerekiyor. (Daha azi var mi? Nerede var?)

Peki, ne zaman basliyor bu servis? Su an var mi hizmet olarak? Gibi sorularinizi da duyar gibiyim.

Sevgili Türk Telekom, Mayis ayi içerisinde hizmet vermeye baslayacakmis. Cihazlari Türk Telekom bayilerinde görmek, koklamak mümkün olacakmis! Konuyla ilgili baslangiç tarihi vs kamuoyuna duyurulacakmis…

Cihazla ilgili bir uyari. Bu cihaz ile sadece görüntülü veya görüntüsüz konusma yapilabiliyor. Ama bu cihazdan normal bir telefon aranamiyor. Yani sonuç itibari ile karar verip bu cihazi satin aldiginizda evinizdeki telefonu tavan arasina kaldirma düsüncenizi bir kenara tin. Çünkü telefonunuzu kullanmaya devam edeceksiniz. Ayrica görüntülü konusma yapabilmek için aradiginiz kisinin de bu cihaza sahip olmasi gerekli.

tuna orhanVideofon cihazi ve verilecek servisle ilgili herhangi bir fiyat tarife açiklamasi henüz yok maalesef. Bunu da en kisa zamanda duyuracaklarini söylüyorlar.

Bu cihaz sadece yurtiçinde kullanilabiliyor. Yurtdisindaki görüntülü telefon görüsmesi servisleri ile uyumlu degil. Yani özellikle yurtdisinda esi dostu olanlar msn, skype, gtalk vs üzerinden görüsmeye devam edecekler.

Eger gözlerim beni yaniltmiyorsa, Elveda Rumeli dizisinden de hatirlayacaginiz Tuna Orhan’li yeni Videofon’lu reklâmlari yakinda ekranlarimizda görecegiz. Iyi ama Cem Yilmaz devam etmeyecek mi Türk Telekom’lu reklâmlara?

Cem Yilmazli Türk Telekom Videofonlu reklamlara ve konuyla ilgili web sitesine ulasmak için: www.ttvideofon.com

Cem Yilmazli Türk Telekom Videofon reklamlarindan bir kaç ekran görüntüsü:

cem yilmaz videofonvideofon cem yilmaz
1. ve 2. kareler Cem Yilmazin bademcik ameliyati sonrasi

cem yilmaz ailsi videofonvideofon cem yilmaz ailesi

3. ve 4. kareler Cem Yilmazin ailesi ve kedisi (kedi çok iyi olmus, hehehehe)

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here