Voltron! Voltron! Voltron!

4
420"Uzun yillar önce, evrenin bilinmeyen köselerinden, bir efsane yayildi. Evrenin koruyucusu Voltronun hikayesi. iyilerin sevdigi, kötülerin korktugu, güçlü bir robot olan Voltronin efsanesi büyüdükçe galaksinin her yanina baris geldi. Dünya gezegeninin de bir galaksi birligi kuruldu. Günes sisteminde ki diger baris sever gezegenlerle birlikte, evrenin her yaninda barisi kurup gelistirdiler. Ancak yeni ve korkunç bir tehlike, galaksi barisini tehdit ediyordu. Voltrona yeniden ihtiyaç duyuldu. Bu uzay kasifleri denilen süper gücün hikayesidir. Galaksi isbirligi tarafindan özel olarak egitilen bu gençler, Voltronu evrenin koruyucusunu geri getirmek ile görevlendirildiler."

Evet sevgili dostlarim yukarida ki paragrafi kaçiniz hatirlar bilemiyorum 80lerin vazgeçilmez çizgi serüvenini ama sizlere çocuklugumuzun bas kahramanlarindan olan Voltronu biraz anlatmak istiyorum.

Voltron kisaca pazar sabahi çizgi filmlerinin en akilda kalani olmustu. Sadece çocuklar için degil, büyüklerinde siki takipçiligini yaptigi bu çizgi dizi, kisa zamanda kültler arasinda yerini almis oldu. Siyah aslan basi ve gövdeyi, mavi aslan sag bacagi, yesil aslan sol kolu, sari aslan sol bacagi, kirmizi aslan da sag kolu olustururdu. Voltron Voltron Voltron diye bagirarak bu aslanlar birlesir Voltronu olustururdu…

Her serüvende dünyayi ve insanligi tehdit eden yeni güçleri yok eder, türlü türlü komikliklerle de çocuklari yürekten kendine baglardi. Senelerce, hayvanlarin konusturuldugu, karakterizelestirilerek çizilen fabl çizgi dizilerin yerini kisa zamanda alan voltron,o dönemlerdeki bir çok çocugu, aslinda günümüzde nano teknolojinin bile kullanildigi bu gelismis çaga hazirlamakta çok önemli adimdi bence.

Evet; Sevindirici habere göre, o hayal dünyasini bize yasatan çizgi dizi simdi beyazperdeye uyarlaniyor. Tipki Süpermeni, örümcek adami nasil siyah-beyaz sayfali mecmualardan çiki, yani basimiza gelmis gibi hissettiren o duyguyu Voltronda da yasamak bence çok güzel olacak.

Voltronu hatirlamak isteyenler için kisa bir bilgilendirme için web sitesine , tekrar o günlere dönmek için online alisveris sitesi ve DVDleri satiliyor! 🙂

Hemen ulasmak ve yad etmek içinse bu da videosu;

 

4 YORUMLAR

  1. Beyaz Sayfa bize yine o eski zamanlari hatirlattin. Içim bir hos oldu 🙂 Dvdlerin fiyatlarina baktim 29 dolardan basliyorlar. Ama alt yazi seçenegi mevcut degil. Youtube vasitasi ile bir çok videosunu buldum. Tekrar tesekkürler 🙂

  2. ya kilibirim kompedanim , sen simdi o zaman duydugun helecani,zevki,tadi yine duycanmi saniorsun hii? O o zamanda bittiii,geçtiii. Simdi alamassin ki o zevki lütfen gerek yok böyle sahte sevgilere.
    HEm verme 30 dalir fln. utubeden indir, metacafeden, geçen bildirfgeç te vardi mangatube varmis, ordan fln indir. Üzülme.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here