Ya Hos Geldin Ya da Hos Git…

11
485

Geldin! Hos geldin. Davetsizdin ama yine de geldin. Davetsiz ama beklenendin, hos geldin. Ruhumu derleyip toplayip geldin, üzüntümü sokaklara savurarak geldin. Iyi ki geldin, hos geldin.

 Nicedir yoktun gönül sarayimda. Önceden rezervlenmis kösküne kurul simdi. Hadi dinlen, yorgunsundur. Bir seyler atistir önce, acikmissindir. Kalbin kirik döküktür simdi senin, parçalarini birlikte birlestirelim. Hadi gönül yaralarini saralim da acilarini dindirelim. Büyümeyi unutan çocuk gönlümü açayim bu geçe sana, durmadan bir seyler anlatayim ve gözümü kirpmadan seni seyredeyim.

Ama bir baskasin bu gece, bakislarin farkli. Ne oldu diye sormak bile istemiyorum. Bana bakma öyle. Kizmak istemiyorum ne sana, ne de kendime. Kalp atislarini saymak istiyorum sadece, nefesini dinlemek, sicakligini hissetmek. Omzunda uyumak istiyorum sevgili, yanimda oldugunu bilmek. Gidecegini unutmak… Bu gece buradasin ya bir gecelik doyasiya sevmek istiyorum seni.

Sus! Konusma. Biliyorum, vakit yok gideceksin, yelkovanla akrebin birbirine en uzak oldugu o anda. O an lal olacak gönül dergahimin ozanlari. O anda kesilecek parmaklari mutlulugun resmini yapan ressamin. Kulaklari sagir olacak sevgi enstrümanimi çalan müzisyenin ve teli kopacak gitarinin. Ask yemeginin tarifini unutacak en usta asçi, ve hayallerim düstügü suda bogulacak. Ama simdi buradasin ya sevgili unuttum yelkovani da akrebi de. Zaman neymis kim içinmis haberim bile yok. Bana öyle bakma sevgili aci çektigini bilmek istemiyorum. Acinin altinda sakladigin aski yasamak istiyorum, askini yasat bana..

Davetsiz ama beklenen sevgili hadi gitmeden yak bir sigara, üzüntümüz atesin içinde alev alsin dumaniyla karissin nefesimize. Hadi doldur bir kadeh içelim. Içelim ki bogazimda dügümlenen cümleler aksin içime. Içimde yer edinsin de disari çikmayi aklindan bile geçirmesin.

Sen bana öyle bakma sevgili korkuyorum vaktinden önce gidersin diye, olur da bu gece erken biter diye. Ya hayalse, ya her sey sahteyse diye… Davetsiz ama beklenen sevgili, git! Git; ama ben uyurken git. Hos geldin ya hos git…

11 YORUMLAR

 1. baslik biraz enteresan ama… farkli bir baslik atilabilirdi. yazinin son cümlesi bence daha uygun gibi geldi… ne bileyim iste söylemek istedim, umarim incitmedim

 2. ben bu yaziyi çok sevdim ya =( zati bu aralar manik, panik, atak, depresyon, melankoli ve binimum bu gibi duygulari yasarken…yazi bir hosgeldi bir hos gitti yani =)

  gerçekten çok güzeldi. yüregine saglik…

 3. seymen ne gelmeleri bekledim nede gitmelerde kaldim. anlikta olsa yanimda olsun sonra nereye giderse gitsin dedim.

  deliseyyyy kesinlikle haklisin bunun basligi bu degildi sanirim yazim yanlisi. baslik aslinda hosgeldin ya hosgit off fena oldu bu ya:(

  zettdarkim harikasin hosgelen sensin ama hosda olsa gitme ok mi:)

 4. elsi55 çok enteresan söyledigin.anlik anlari hiç düsünmedim.her daim ileriyide düsündüm.ya sonsuza kadar,ya hiç bir zaman.gitmesi,yanimda kalmasindaki günlerin verdigi mutluluklardan,çok da ha aci ve kötü.insan bir gün,hiç tanimamis ve onunla o güzel günleri yasamamis olsaydim diyor.kendine bakip,çektigin aciyi görünce,onunla birlikte iken mutlulugun günleri bile senin umrunda olmuyor.

  evet ya,ebediyen de gidecek ise hos ugurlarim.ama bir daha gelmesin.ayni aciyi çekebilecek gücü yok insanda.

 5. seymen simdi yazacaklarim çok sevdigim bir dostla aramizda geçen konusmadan alintidir:)

  eger hayat bir terazi olsaydi, terazinin bir yanina asktan alinan hazzi diger tarafina da hazzin bedeli olan aciyi koyardik.Sonuçta hangi taraf daha agir basarsa ona göre gelen gidecek diye ya üzüntümüze yenilip vazgeçerdik ya da sevmeye devam ederdik. Ama kötü haber su ki; ne hayat bir terazi ne de yasanan hazzin, acinin somut bir agirligi var. 🙂 anlik mutluluklarla mutlu olabiliyorsa insan bence hayattan daha fazlasini beklememeli. zira kaçimizin elinde azraille imzalanmis bir sözlesme var ki?

 6. ve neyaparsan yap gönlünü korumalisin, çünkü unutma sevdigini var edende yine senin gönlündür iste bu yüzden herseyi gönlüne borçlusun ona degil….

  "hep bildimki benim sewdam warüstüne alinma sana gel diyen mi war" de ve yoluna devam et…..

  buda benden olsun elsi'cim =)

 7. :)):))) ewet yüregi koçaman dost zetthdark:) alinti yaptigim konusmanin dewamiydi sanirim:)) bazen kendimi bile hayrete düsüren nasihatlarin sahibi oluyorum ya sanirim beni gelistiren sizlersiniz sizin o koçaman yürekleriniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here