Yare Mektuplar – 3

11
455

Sevmekten degil..  Olmaktan vazgeçtim…

 

Ve ayrilik sizdi kapidan, korkularini bosaltarak. Kefen giydirilmis bedende… Susmalar takildi surete, tek bir hece yok iken  gözlerde..Öyleyse  son bir nefes ver beni yeniden dogur..

Yalnizlik zor , yanagim dökülen yaslardan örselenmis..kelimeler ahengini yitirmis, sonsuz bir izdirap yüklü her  cümle.. Agit kopar gönül dilinde..

Kederli bir müzik gibi, savruk bir zaman simdi ömre biçilen.. Derman kalmayan dizlerde bir kosma çabasi sevgiliye.. Mola vermeden üstelik ki  anne sevgisi gibi muhtaç..

Bulanik düsler, çivisi çikmis ruhumun. Yitirilen yalnizca sevgili degil inancim da olmus besbelli..

Içimdeki çocuk büyümemis ki ölmüs, ölümün kokusu burnumda… Gülüsünü unutsun bu akildan yoksun divane, bu baharda mayisa birakilsin tüm duygu dolu anlar.. Bu defa kolay olsun ne olur aciyan yanlarimdan kurtulmak..

Bir çeltik attim Mayisin 28 ine, bu tarihide ekledim bütün bilinmezliklerime…  Mana âleminde sol yanimda hapsettiklerimi dökecegim. Bir avuç toprak olacak ki topraktan geldik.

Saganak saganak agla, birak eskisin senin de benim gibi gözbebeklerin. Ask bu iste telafisi ne mümkün. Boynumuza dolanan ayriliktir bu, zamansiz yagan yagmur taneleri gibi. Sen ve ben kanatiyoruz. Ve gök yariliyor kimse sahit degil, bizden gayrisi uyuyor.

Ask cennete giris biletimdir…

 

 

Avuç içinden öperim sevdigim

11 YORUMLAR

  1. yazinizi okudum.nasil desem, merkez noktayi çevreleyen dairenin etrafinda tavaf ediyor sanki düsünceler.bir kaç asama kaçmis gibi de denilebilir.Ordaki, afkanistan belkide kapi komsusu bilemiyorumki, bakip içine akittigi gözyaslarini iyi görmek, duyup için için açlik yoksunluk özlem vs iniltilerini en derinhane hissedip isitmek, nitekim varliginin gerektirdigi gibi en basiti ile soguk bir kis günü ellerini avuçlarinin arasina alip bir sicacik hoh yapabilmek gerekir.Özü gücünden o varligi kismetlendirmeyen yagmur yüklü bir bulutun her hangi bir yere yagis birakmadan delidivane geçip gitmesine benzer.Sevgiler delidivane

  2. @kaanberk beyfendi siz daha anlasilir yazar iseniz bende daha iyi anlayacagimdir bana agir gelmesiyle ilgili bir sikinti yok kelimeleriniz net ve açik olursa tipki bu gün yaptiginiz yorumda oldugu gibi kisa öz cümle ile " biraz daha sabir ve çalismak gerekir"demeniz yeterli idi

    Ayrica daha önce ki bir yorumunuz da yine bunu yazmistiniz ve bende dile getirmistim daha iyi daha iyi daha iyi diye bir kaygim olmadi. Bu yüzden bu konuyla ilgili sizden artik bir yorum görmek istemiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here