Yasamin Içinden Hizla Geçerken…

5
313

Zengin bir adam Mercedes arabasi ile sehirdeki dar bir yoldan geçiyordu. Birden, yoluna aniden firlayarak elindeki tasi arabasina atan bir çocuk gördü.

Kapisina çarpan tasin sesi ile ani fren yapinca, arabasi kaldirim tasina çarparak durabildi.

Adam öfke ile arabadan firlayip, tas atan çocugu kolundan tutarak sarsmaya ve “Sen ne yapiyorsun serseri, bak arabami ne hale getirdin” diyerek bagirmaya basladi.

Üzgün ve suçlu tavir içindeki çocuk “Amca lütfen kizma, sizden önce geçen arabalara durmalari için isaret ettim, arabalarin hiç biri durmayinca, sizin arabaya tas attim”dedi.

Ve, gözyaslari içinde, kenarda devrilmis duran bir tekerlekli özürlü arabasini ve o arabadan düserek yerde yatan birisini göstererek “Agabeyim yürüyemiyor, onu tekerlekli arabasi ile gezdirirken, kayip devrildi. Agabeyim yere düstü, kaldirmaya gücüm yetmedi, gelen geçen kimse de yok, siz onu yerden kaldirip tekerlekli arabasina tekrar oturtmama yardim eder misiniz?” dedi.

Zengin adam, ne diyecegini bilemeden, bogazindaki dügümden yutkunarak kurtulmaya çalisarak, yerde yatan çocugun yanina gitti, onu kaldirip tekerlekli arabasina oturttu ve cebinden temiz bir mendil çikararak bacagindaki kanlari sildi.

Küçük çocuk abisini tekerlekli arabasiyla alip giderken, hiçbir sey söyleyemeden arkalarindan bakakaldi.

Arabasina döndügünde, çocugun attigi tasin, arabasinin kapisinda biraktigi oyuk seklindeki DERIN IZI gördü.

Ve zengin adam, bu derin tas izini hiçbir zaman tamir ettirmedi.

Arabadaki bu tas izini su mesaji hiç unutmamak için sakladi:

“Hiçbir zaman, yasamin içinden, birilerinin seni durdurmak ve dikkatini çekmek için TAS ATMAYA mecbur kalacagi kadar HIZLI geçme.”

Allah , ruhumuza fisildar ve kalbimize konusur.

O sesi dinlemek için vaktimiz olmadiginda ise, bize TAS FIRLATMAK zorunda kalir.

Ister fisiltiyi dinle, ister tasi bekle…

Seçim senin…

Yasamin içinden son hizla geçerken, bir an durup, kendi hayatimizda da bize bazi seyleri hatirlatmak için atilan TASLAR olup olmadigini bir düsünelim.

5 YORUMLAR

  1. harika bir betimleme ,tüm bunlari bilsekde aradabir hatirlatmak gerekiyor biz insanogluna yüregimizin arada bir kabarmasi lazim

    saol foksi hatirlattigin için tesekkürler.

  2. gerçekten çok tesekkürler foksi gerçekten çok güzel yazmissin

    bu yazi arkadaslarimin hosuna gidicek çoooooooooooook tesekürleeeeeeeeeeer

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here