Yazi Tarihim, Yazdiklarimi Gerçekten Yasiyor muyum?

0
205

Bana çok sik sorulan bir soruya cevap vermek istiyorum. Yazdiklarini yasiyor musun? ya da yasadiklarini anlatiyor musun?

Yazdigim yazilarim hepsinde gerçeklik payi var bu yüzde 1 ile yüzde 100 arasinda degisiyor. Daha fazla açmak gerekirse bazen yasadiklarimi tüm çiplakligiyla yazarken bazen de o veya bu sebeple yasayamadiklarimi “yasasaydim” diyerek yaziyorum. Bazen bir noktadan kocaman bir yazi olustururken hayal gücümle, bazen de yasadiklarim kitaplar dolduracak olsa bile anlatamiyorum.

 

Bu noktada sunu da belirtmem gerekir ki yazdiklarim süren devam eden seyler degil yani bugün yasayip yarin anlatmiyorum zamandan siyrilmis olaylar ve geçmisten geliyor çogu zaman… Simdi sakin bir yasam sürsem de geçmiste dogru iliskiler yasadigim gibi yanlis iliskilerde yasadim bunlari yazilarimla anlatmamin birinci nedeni yazmayi, paylasmayi sevmem ikinci olarak da hikâyelerimde anlattigim kisilerle ayni durumdaki arkadaslara, yasadiklarina baska bir gözle bakmasini saglamak. Ama çogu zaman kendi begenim ile siz okuyucularin begenisi uyusmuyor. Benim 2-3 gün ugrasarak olusturdugum ve gerçekten çok içime sinen yazilarim çok az okunuyor ve çok az yorum aliyor(Örnek: Varken Yok Olmak) bazen de hiç düsünmeden televizyondan, yasadigim anlik bir olay gibi saniyelik seyler sonucu yazip en fazla 1 saat ayirdigim yazilarim çok okunuyor. ( Eurovision 2009 Norveç Birinciligi Hak etti mi? 20000 kisi okumustu).

Yazi tarihime gelince, yazi yazmaya mizah yazilariyla basladim( Ah su cep telefonlari) ilk yazilar aslinda fazla sevilmez yanlisi çoktur ama o yazim benim için hala özel yerini koruyor) Daha sonra Ah su Otobüsler ve Ah Biz Erkekler gibi mizah yazilari yazsam da bir noktadan sonra bu türün benim türüm olmadigini anladim yazilari yazarken zorlaniyor v zevk almiyordum çünkü. Sonra siyasi yazilar yazmaya basladim: “Basbakan Neden Istanbul’u Kaybetmek Istemez?”, “Bush Amcam Öyle Istedi”,” Kemal KILIÇDAROGLU Kazanamaz Çünkü” gibi çok yorum alan yazilar yazsam da bu türün beni çok yordugunu ve okuyanlari kirmaya basladigim için bu türden de vazgeçtim. Son olarak ask konulu yazilar yazmaya basladim. Bu türde zevkle yazmaya devam ediyorum. Ask konulu yazilarima gelen yorumlarinda nerdeyse tamami olumlu… Okuyanlarla bir noktada bulusmak çok güzel… Okumanizi tavsiye edebilecegim yazilarima gelince:

En sevdigim üç yazim:

1-Varken Yok Olmak

2-Yarim Kalan Asklar

3-Bazen Kelimeler Kifayetsiz Kalmaz

Deneme türünde yazilardan hoslaniyorsaniz:

1-Besinci Boyut

2-Olmayan Camlar

3-Aslanim Toki

Mizahtan hoslaniyorsaniz:

1-Ah Su Cep Telefonlari

2-Ah Su Otobüsler

3-Ah Biz Erkekler

Müzik ile ilgili yazilar ilginizi çekiyorsa:

1-Tatile Giderken Dinlenecek 10 Sarki

2- Eurovision 2009: Norveç Birinciligi Hakketti mi?

3- Michael Jackson ve Tarkan

Ask öyküleri ilgimi çekiyor diyorsaniz:

1-Melegim

2-Ömürden Bir Zerre ki Ömre Bedel

3-Utangaçlik Üzerine Ask

Burada adi geçen yazilarimin bir kismini bu sitede bulabilirsiniz. Yazilarimin tamamini kendi sitem olan www.ictengelen.blogspot.com dan da okuyabilirsiniz.

Hosçakalin…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here