Yazmamak Üzerine Denemeler (Yetisiz)

11
498

Rab.
Insan.
Beden.
Ruh.
Kan.
Kir.
Ecel.
Pasli Makas.
Kansiz Biçak.
Et.
Ten.
Kadin.
Sevismek.

Sevimsiz agizlarda salya hummasi. Sehvet çok ikircikli bir sey. Benden nefret ettiren arzular bunlar. Kimseye yaramayacak tohumlar ektim içime. Körle yattim, sasi sevdim kadini.

Kelimelerden çikmayin yola. Akil sagliniz için. Bir nokta. Sonrasi magara.

Tanidik sessizlikler. Öpün melegin kanatlarini. Siginacak bir ten, edinilmis bir Rab bulun kendinize, orospunun sevdigi adamlar tasliyor hayâsizligi. Kendimden nefret edin. Gözümün önünde falakaya yatirin beni. Iman sorgulanasi bir sey. Sorgulamayanin imani kendine zarar.

Sevismek kötü bir huy, acele bir istek, igrendiren bir vukuat. Sehrin gerdanina yapismis adamlar öpüyor arzunun dudaklarini. Sevin beni, kollariniz bos kalincaya kadar sarilin, hasretime giydirecek sonbahar bulun. Namlunun ucundaki iki kas arasina kader gelecek sekilde tutun silahi. Patlamaya hazir bir kader kadar kötüsü yoktur. Sabahin besinde, içim fare yuvasi. Tabutlar tanrinin arabalari…

Ecele bes kala:
Görülecek hesap için melekler yeryüzüne toplansin. Kadinlar sevmek için bagrina basilmis adamlari beklesin. Saçlariniz bir haritaya yeniden can verebilir, su kanallari, ormanlar, temiz hava sunabilir. Kadinlar saçlarini uzatsin yeter ki, düsülecek uçurumlar sevilebilir. Ne ki sevismek var, tenimizi yontabiliriz kadinlarin etleriyle. Ne ayip seyler yaziyorum: Ne yapayim yazgimda var.

Ayaklarim bu tempoda ölebilir. Çare, zehirlenmeliyim. Düsmeliyim, kosmaliyim. Dilimi kemirmeliyim.

Susmam için agzimi öp, dudaklarin kirletsin beni. Yama yap dudaklarini. Saçlarini boynuma dola, böyle ölmemi dilemeli tanri. Hadi öp beni, dudaklarim sana ruhsatli.

Rabbim! Yaram.

11 YORUMLAR

 1. Kompozisyon tadinda olmasada, içteki sancili kivrimlarin disa vurumu, kelimelerin cümlede reçellesmesi tarzinda, zihne tecavüz bir yazi:)

  kaleme saglik…

 2. Aforizma lezzetinde:)) Benim kafami da karistiriyor yazilariniz ama seviyorum yine de okumayi…

  Içinde serim, dügüm, çözüm olan yazilarinizi da okumak isterim yeni yeni:)) yürege öpücük…

 3. o soru direk yazara degildi cengizhan bey hani öyledir ya igrendiren bir vukuat gibi lanse edilir.. Kötüdür sevismek arzulamak ,sehvetlenmek ,yasaktir!!! sorgulamaya çalistigim buydu

 4. ona en fazla benzeyen sinirlendirse de onu

  güller içinde en güzel güldür gülerken karsisinda

  ve yine mahbube teyze söylesin ot sararken aksamlari

  düsersen askin atesine

  sana yalandir tüm yasananlar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here