Yegenim ve Tadina Doyamadigi Pahali, El Bakim Kremlerimiz

0
199

Benim yegen küçükken krem yeme aliskanligina sahipti. Ama öyle Arko falan da degil, öylesini begenmiyordu yaramaz… Nerede küçük ve pahali bir krem bulsa, gözümüzün içine baka baka yerdi sonra da gözümüzün içine bakip pis pis de gülerdi. Ablam Ankaranin ayaz bir gününde haylaz yegenime bakmam için bana birakti. Bizimki basladi kremlerimi karistirmaya. E haliyle begenmedi benim kremleri, ucuz ya o bakimdan… Bir basladi aglamaya, nasil agliyor krem için bir görseniz. O ayazda aldim bizimkisini, aksamin o kör vaktinde açik eczane bulmaya gittik. Anladi tabi, sevindi yaramaz.
E o saatte eczane yok, hep kapali… Isin yoksa bir de nöbetçi eczane ara, dur… Neyse ki bulduk bir nöbetçi eczane ve attik kendimizi içeri.
Eczaci bayan, “Buyurun!” dedi.

“Affedersiniz, çocugun yiyebilecegi cinsten bir kreminiz var mi acaba?” dedim. Eczaci bayan önce afalladi, sonra kahkahayi basti. Bense saskin sakin bakiyordum. Ne de olsa benim için olagan bir durumdu bu.
“Ama Arko krem ve muadillerinin tadini begenmedigi için yemiyor, genelde pahali kremlerin tadini tercih ediyor kendisi.” dedim. Eczaci bayan kiriliyor gülmekten, bizimki de bu arada dalmis kremlerin içine, mideye indirecegi bir tüp krem ariyordu, hem de en pahalisindan… “Birak teyzecim elleme” dememe firsat kalmadi, kremin tüpünü agzinda gördüm. Ama Allah’tan tüpü açmamisti henüz. Ne çocuk Yarabbi, gidip en pahalisini almis eline. Bari söyle orta bütçeli bir sey seçseydin ya!
“Ay ben ne yapacagim?” demeye kalmadan eczaci hanim yegenimin sayesinde atmis oldugumuz kahkahalara karsilik olacak, tester kremlerden verdi bana sag olsun. Nasil sevindim bilemezsiniz. Yegenim de çok mutlu görünüyordu arabasinda kremlerini yerken. Hiç hatirimdan çikmiyor, “Hiç bitmese bu pahali kremlerim” diyen gözlerle yerken ki o hali…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here