Yelkenler Fora – Kitaplarla…

7
397

Kitaplar…Bayiliyorum onlara.Açilan her yeni sayfa yeni bir dünya aslinda.Kalemden kagida dökülenler…Tam kitabin kapagini açarken geldi bunlar aklima.Öyle ki beni karsiliksiz mutlu eden tek sey kitaplarmis.En hüzünlü animda bile beni neselendirebilir kitaplar.
Ya da tamamen unutturur. Ilk sayfayi okurken hala aklimdadir düsündügüm.Ikinci sayfayi çevirdigimde aklimdaki bütün sikintilar uçup gitmistir çoktan.Ve geriye sadece merak kalmistir duygulardan.Merak ederim bir sonraki sayfa ne sunacak bana.Çeviririm sayfayi bir daha ve bir daha.Sayfalarca okumusumdur ve buna adanan saatler boyunca .hiç bir zaman sikilmam.Ve her kitap bitirdigimde samimi arkadasliklar kalmistir bana.her ne kadar beni tanimasalar da ben onlari tanirim.Ve beynimin her bir kösesinde birer odasi vardir onlarin.Arasira hatirlar ziyaret ederim onlari.Elimde bir paket çikolata.Numara 104 de kalan Küçük Kadinlari Jo’sunu ziyarete giderken her zaman bir kitapla..Yaninda kalan Amy de bir kutu renkli kalem…206 numarada Sefillerin Jean’i kalir.Bir ara gidecek yeri olmayan biri gibi karsima çikan bu adami zihnimin en güzel odasina yerlestirdim.315 numarada Turgenyev’in ortaya koydugu benim yakin arkadaslarimdan birisidir Bazarov.Onada bir paket pipo götürürüm her zaman.Bu saydiklarim birazi ve daha bir sürü oda.Iste, kitaplar benim mutlu olmami saglar.Bakis açimi degistirir.baktigim lekeli bir camdan alir ve temizlenmis bir cama götürür beni.Oh be ne güzelmis dünya!Kitabi ilk aldigimda kokarim sayfalarini ve içime çekerim mürekkep,kagit kokusunu.Ve yelken açarim ufuklara.Yelkenler  Fora!

7 YORUMLAR

 1. süpersin:))

  burada okudugumuz kitaplari, vermek istedikleri fikirleri, ögrendigimiz bilgileri, kitaplarin içindeki karakterleri paylassak ya!!!

  olmaz mi?

 2. yazinin kalemsöründen paylasimla ilgili olumlu bir yorum alir almaz paylasmak istedigim bir kitabi ve kitabin bana ilettigi düsünceyi yazacagim… kütüphanemin bas kösesinde duran bu kitabin Luis isimli bas kahramani hayran oldugum bir yapi örnegin. onu tanimak isteyecek bir çogunuz:)

 3. ben bunu daha önce denedim ama bir tek yorum dahi almadi.biz böyle somut seyleri pek sevmiyoruz galiba.

  Kitaplara gelince, ben de ezeli ebedi olmayan bir kitap aski vardir.sinirlenince kitap okurum mesela, bir anda nabzim düser, sorun ufalir.mutlu olunca da kitap okurum mesela, bir anda mutlulugum büyür.

  Hatirliyorum da 3.-4.sinifta falanken okumustum ilk kez seker portakalini ve vurulmustum o kitaba.zeze çocukluk askimdi:)sonra günesi uyandiralim ve delifisek'i okumustum.zezeye bir kez daha asik olmustum.ve serinin her kitabindan sonra dakikalarca aglamis ve hayal kurmustum.

  bunun gibi daha bir sürü sey var.beni en mutlu eden seyler;kalem, kagit,kitap üçlüsü olmustur hep!yazidakilere tüm benligimle katiliyorum.

 4. elif safak _ mahrem diyorum bende…

  tek kelimeyle leziz, be-ce 'den, keramet mumi keske memis efendisine, samur kiza tek tek tüm kahramanlarini evimde aylarca misafir ettigim bir roman. sonsuz bir hayal gücü, müthis bir kurgu.. kisaca seyirlik dünyada görmeye ve görülmeye dair bir roman….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here