Yeni Nesilin Aski ?

4
191

Aski bilmeden âsik olan ergenlerdik biz. Sahi neydi ki ask? Var miydi yok muydu? Biz bunlari bilmez hatta düsünmezdik âsik olurken. Hem, kim düsünürdü ki? Sonuçta bizim için ask demek bir iki bakismak, “facebook”  tan mesaj atmasini beklemekten ibaretti. Tüm istedigimiz gelen kutusunda “selam” yazmasiydi. Bizi sevmesini beklemezdik. Daha dogrusu aklimiza gelmezdi. O bizim birinci önceligimiz olmazdi hiç.

Sevmese bile zamanla sever diye hayallerimiz vardi ama. Hatta bizimle dalga geçmesini bile önemsemezdik çogu zaman. Kagit üzerinde ki “askim” lar yeterdi bize. Hatta “Seni çok seviyorum” demeye üsenip “s.ç.s.” yazmasini bile sorun etmezdik. Ne fark ederdi ki bizim için? Ha uzun yazmis, ha kisa ne fark ederdi? Böyle durumlarda klasik bahanemize siginir “önemli olan hisleri” derdik biz.

Hem, her iliski de yeni bir sayfa açacak kadar da duyarliydik. Önce geçmise sayar söver, sonra “geçmis geçmiste kaldi, benim her seyim sensin” derdik. Ne var ki bizim her seyimiz tas çatlasin 3–4 gün sürerdi. Sonra her seyimiz, geçmisimiz olurdu. Bu seferde ona saymaya baslardik. Sorsalar zaten hiç sevmemistik. O zaten öküzün/kasarin biriydi. Kendimize sasirirdik hep bu iliskiler bitince. “Ben bir öküzün/kasarin ugruna neler yapmisim” derdik.

Iste bizim askimiz buydu. Anladigimiz tek sey buydu asktan. Ne derinine inmeyi düsünürdük askin, ne anlayabilmeyi. Hem, bunlari kim düsünürdü ki?

4 YORUMLAR

  1. yeni nesil böyle gerçekten.. bazen arkadaslarima gülüyorum aski bu kadar basitlestirdikleri için.. ask, ask degil artik.. yeni nesil ask'i yok etti..

    güzel bi konu. kaleme saglik..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here