Yeni Padisah Sormus Bir Fakire

5
242

  Zamanin birinde babasi ölen onun yerine oglu padisahlik tahtina oturmus  ve bir gün tebdili 

kiyafetle saraydan çikip halkin arasina karismis ve birde sandala binmis sandalci onu gezdirirken sormus padisah sandalciya sandalci efendi eski padisah mi iyiydi yeni padisah mi iyidir  diye sorunca sandalcida benim için fark etmedi o zamanda ben bu küregi çekiyordum simdide ayni sekilde bu küregimi çekmekteyim demis.

 

Iste insanlik âleminin tarihlerine de bu açidan baktigimizda mesela tahminen 5000 sene önceleri Ibrahim adinda bir peygamber yasamis o devirde iste  biz bu Ibrahim peygamberin zamanini sifir olarak bir insani hayatin baslama noktasi olarak kabul edersek onun yasadigi bir ortamda kendini ilah olarak gören  nemrut diye bilinen  bir tür kraliyet sistemi devleti sekli ve onunda  bir halki vardi onun devrinde zenginler beyler ve onlara köle olanlar sistemi de vardi ve o günün insanlari öyle bir hayatin içinde yasiyor olduklari içindir ki.

 

Bu Ibrahim peygamber tek basina bu nemrutluk sistemine kafa tutan tek insan olmustur  ve zaman içinde bir de hazreti Muhammet peygamberin devri gelmis ve oda ayni sikayetleri bu kuran diliyle yapmaya baslamistir ve o bu konuda bir çok taraftar da toplayip onlarla ayni dava için yapila gelen zulme karsi kanli olan savaslar dahi yapan ve SON  ve tek olan bir peygamberdir oldugu da dinde ve bu insanlik tarihinde de görülür derim .

 

Ve ondan sonra simdiki zamana gelmisiz ve bu aradan da 1500 küsür yil daha geçmis olmasina ragmen simdiki devrimizde de her sey aynen Ibrahim peygamberin zamaninin aynisidir ve daha da beter olmustur derim.

 

 Mesela nemrut kralligi sülalesinin yerine Israil oglu sülalesi saltanati onun yerini doldurmustur ki iste bunlarda biz Allahin çocuklariyiz ve dünyanin tek sahibiyiz ve bu insanliginda tek efendileriyiz diyerek dünya hâkimi de olduklari içindir ki bu devrin insanlari bir takim teknolojilere sahip olsalar da yasatila gelen o eski ideolojilerin patronluk sisteminin içinde o eski olan kölelikten daha da beter daha da çaresiz durumlara düstükleri görülür ve kölenin adi  isçi  olmustur ve sistem ve bir sekil olarak ta aynidir bir atasözün de oldugu gibi olmuyor kirk senelik “yani” hiç bir zaman olmuyor “kagni” sekli devam ediyor oldugu da gayet açiktir.

 

 Yani eskidende patronlar ruhbanlar ve köleleri varmis simdide patronlar ruhbanlar ve onlarin isçileri vardir ve o sandalcinin söyledigi gibi degisen bir sey yoktur ve daha da kötü durumlarda yasaniyor derim.

 Çünkü dünyadaki görülen bu teknolojik hayat  o eski oklu ve kiliçli olan o hayattan daha da kötüdür ve daha vahim olmustur ve üstelik asiri derecede dünya nüfusunda  da bir artis vardir ve o kadarda kara cehaletlere gömülmeler de vardir ve bundan kaçacak bir yerimizde yoktur o eskiden o köleler bir yerlere kaçip kurtulma sansi varmis ama simdi isçilikte bu sanslari da kesin bir sekilde yok edilmistir derim.

 

Nerede o kurtarici veliler  onlarda hayirli bir eser degil birçok ruhbani olan tabutlarini bizlere bir miras olarak birakmislar, çünkü tek eserleri o tabutlaridir o sandukalaridir  derim eger varsa daha iyisini bilenler onu göstersinler derim çünkü bos torbaya AT ve ESEK  bile basini  sokmazken birileri hala o sandukalardan o tabutlardan medet ve yardim umuyorlar onlari birer sebepler yapiyorlarsa iste kara bahtim kem talihim demek lazim bu halimize ve bu yeni nesillere de derim

 ve bir sairimizin dedigi gibi; bu nesillere de mi nasip olmayacak insanligin dogal haklarindan olan su hürriyet derim  ve selamlar ve iyi sanslar  dilerim r.ç.

 

 

5 YORUMLAR

 1. INSAN OGLU VE HAYAT YOLU.

  insanlar dinde inananlar inanmayanlar diye ikiye ayrilmazlar insanlar dinde zalimler ve mazlumlar diye ikiye ayrililar bunu bakara suresinin 193. ayeti de anlatir onun için zalimlere karsi düsmanlik vardir ve onlara karsi her yoldan savas açilir.

  kuranda hirsizin eline kesiniz diyor ama bu yoksul olanin eli degildir kuranda kesinlikle çalmayacaksiniz deniyor eger bu buyrugu analiz edreseniz bunu ilk bakista zenginin malini çalan yoksullar için söyleniyor zannederizde yoksullarin insanlik haklarini çalarak zenginlesenleri hiç aklimiza getimeyiz mesela bir bankayi bir büyük maazayi soyanlara hep hirsiz derizde insanlarin emeklerini ve daha nice haklarini sömürenlere çalanlara nedense bunlara hirsizdir denilemez.

  iste ince hesaplar ve dini bilgilerimiz de tam burada basliyor mesela birileri neden fakir olmusta ötekiler nasil yapmislarda onlar zenginlesmisler acaba dersek esas hirsiz olanlar o bankalari kurabilenlerdir faizle paralari kiraya verenlerdir ve tabiatin insanliga sundugu sayisiz nimetleri soyan ve sömürenlerdir bunlari hep patronluk oyunlari ve becerileri ile kasas 78. ayette görülen karun misali yapanlardir derim .

  ve her türlü yolardan haksiz yollardan halkin haklarini böyle yaparak çalarak zenginlesenlerdir yani bunlar EBU CEHILIN kalfalaridirlar iste gerçek hirsiz eli kesilecel olan hirsizlar onlardir bütün mazlumlarin haklarini krallik patronluk dinde ruhbanliklar yaparak kendilerini bu yollarla zengin yaparak ve faizle para kazanip zengin olmak ve dualar satarak ta bu mazlumlari soyanlar ve bu mazlumlarida köle sinifina gömerek onlarin sirtindan böylede kazananlarin bu kazançlarinin bütünü bir hirsizlik ürünüdür derim.

  ama açlik ve perisanlik içinde olupta ölmemek için çalanlara hirsiz denilemez onlar zaten onlardan çalinmis olan insanlik haklarindan ancak bir küçük parçasini bu sekilde alabilmis olanlara hirsizlik damgasi vurulamaz derim.

  mesela insanligi ve bilhassa zengin olanlari bu konuda uyarmaya gelen bilginler ve peygamberler geldiginde zengin olanlar fakir halkina dininiz elden gidiyor aman dininize putlariniza sahip çikiniz diyerek halkini bu haklarini aramadan onlari din ile aldatarakta vaz geçirmislerdir ve bu islerdede dini kendilerine bu zenginliklerini böylede korumak için dini araci yapanlar çok olmustur ve hala olmaktadir bunlarida bu kuran bu insanliga haber veriyor daha ne desin derim ve selamlar r.ç.

 2. yürümeye üsenenler kaçmaya doyamazlar. "bu bir Ata sözüdür"

  yani su anlamida verir.

  okumaya ögrenmeye ilim irfan sahibi sanat sahipleri olmaya bu ugurda çalismaya ve kazanmaya ve insan olup insanca yasamaya bu ugurda bunlar için iyi fikirler ve planlar projeler programlar ve ortamlar üretmeyenler ezilmeye, sürünmeye, ve serefini kaybetmeye, ve rezil olmaya, ve bu sekilde yasamaya doyamazlar denmek istenmistir bence derim.
  ve yüce Allah da böylelerinin üstüne pislikler yagdiririm diyor..ve daha ne desin
  r.ç..
  .

 3. kuranda yüce Allah bir ayetinde bizlere söyle diyor
  ben sizlere söyleyecegimi bir kere söyleyeyimde gerisini siz bilirsiniz diyor
  iste bende öyle yapmaya çalistim.
  sag olun serkan bey hayirli isler ve basarilar dilerim r.ç.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here