Yeniden Dogus

5
251

Sabahin ilk isiklariyla aydinlanmisti karanlik ruhum. Yalnizlik olusturuyordu hücrelerimi. O yerdeydim. Bizim gizli siginagimizda. Dalgalar oksarken kiyidaki kayalari bir bütündüm seninle. Bir fisiltiyla söyledim sarkimizi. Gözlerimden süzülen kuru yaslarim anlamsizligimdi. Bir gölgeydi bedenim. Siyahti. Simsiyahti. Bedenimi kaplayan esmer tenim bembeyazdi yaninda. Böylesine büyük bir tezatlik yansitiyordum.

sensizOturdum dalgalarin kucagina. Biz bu denizde birlesen iki koca dalgaydik. Kiyiya vurdugumuzda ayriliyorduk. Bu da sonumuz oluyordu. Oysa kiyiya vurdugumuzda sen kendini kumlarin arasina atip, onlari bir parçan yapmistin. Bense bunu göze alamayarak denize geri dönmüstüm. Tek basima ne kadar güçsüz, ne kadar anlamsizdim. Bu denizdeki tek yalniz dalga degildim belki ama biliyordum ki en çaresiziydim. Seni kaybetmistim. Oysa sen benim her seyimdin.

Dalgalar oksarken ayaklarimi canim aciyordu. Hep, arkadan gelip bana sarilmani, beni kucaklamani bekliyordum. Bu amaçsiz bir istekti. Yaptigim anlamsizliklardan bir baskasiydi. Ama bu güzel yaz gününde beni sasirtan bir sey oldu o anda. Hava çok sakindi. Oysa bir an arkamdan bir rüzgâr esmis beni sarmisti. O’ydu bu biliyorum. Tüm vücudumu sarmisti. Içime girmisti. Tekrar birlesmistik. Bütün hücrelerimde hissediyordum onu. Kulaklarim onun sesini duyuyor, tenim onun teniyle bulusuyordu. Bir tek gözlerim göremiyordu. Bunun da ne önemi vardi ki… Onu hissedebildikten sonra… Ne önemi vardi ki?

O hep benimleydi, biz hep beraberdik. Onun bedenen burada olmamasi engel degildi. Ben hissediyordum onu, onun kalp atislarini, kulagima fisildadigi sarkilari, beni arzulayan tenini… Öyleyse ölüm bir kayip degildi. Tam tersine benim için bir var olus, bir umuttu. Bir özlemdi ayni zamanda. Bir yeniden dogustu.

Onunla tek vücutta dogusumdu…

5 YORUMLAR

 1. Hani denir ya, Ask acisni çeken bilir diye.

  Iste öyle bir sey Erol Evgin sarkisi ile yanit verilebilir buna. hatta ben vermis olayim.

  Öylesine Bir Hikaye

  yazinda da var o aci. Daha yazcakmisin ask üstüne? Yazmalisin bence  🙁

   

  Gözlerim kuruydu ne zamandir

  Hatirlattin ask acimi

  Gözlerim kuruydu ne zamandir

  Islatmamistim yanaklarimi 

   

  Bu da benden olsun!!! 

   

 2. Ne mutlu sana ki sevdigin ruha, ruhunda bir yer ayirabilmissin. Tek vücud olmak fiziksel hazzidir askin, ama tek ruh olabilmek, her aska nasip olmaz bir fevk-i mucize olsa gerek, o artik olmasa bile…

 3. Yorumlar için tesekkür ediyorum ve zikkima güzel satirlari için tessekkür ediyorum. Daha yazarim heralde ask üzerine. Benim yazilarim garip zamanlarda garip sekillerde yazildigi için tam kestiremiyorum. Mesela bunlar içimde bir yerlerde kalmis birseyler belki ama ne üzüntüm vardi bunlari yazarken ne de ask acisi çekiyordum yada çekmistim. Belkide zayif bir yanim var aska karsi olurda bir gün ask acisi çekersem kendimi hazirlamis olmak istedigimden böyle oluyordur yazilarim. Ne çok konustum ya. Neyse tekrardan tüm yorumlara tesekkürlerimi sunuyorum.

 4. bu yazi beni çok uzaklara götürdü desem yalan söylemem  ama çok farkli bi yazi dizisi degil

  ve bana yabancida degil aslinda çünkü ben yasadim hatirlattigin tessekürlerrrrrr….. begüm

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here