Yilbasinda 219€ 3 Gece 4 Gün Makedonya Turu Uçak Bileti Dahil!

0
98
1.Gün (29.12.2011) Sabiha Gökçen – Üsküp- Kalkandelen-Ohrid

28 Aralik’i 29 Aralik’a baglayan gece Sabiha Gökçen Havalimani Dis Hatlar Terminali’nde saat 01:00’de bulusma. Pasaport, bilet ve bagaj islemlerinin ardindan Pegasus Havayollarina ait PC 1891 özel seferi ile saat 03:40’da Üsküp’e uçus. Yaklasik 1,5 saatlik uçusun ardindan saat 04:10’da Üsküp’ e varis. Pasaport ve gümrük islemlerinin ardindan özel otobüslerimiz ile yerel bir restoranda kahvalti aliyoruz. 
Kahvaltinin ardindan Üsküp sehir turu için hareket. Sehir turu sirasinda ünlü sairimiz Yahya Kemal Beyatli’nin dogum yeri olan Üsküp’te Vardar nehrinin kiyisinda cafe, bar, restoranlarin arasindan ve nehrin öteki tarafinda bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüsümüzde Makedonya Meydani’ni, Osmanli Köprüsü’nü ve Davut Pasa Hamami’ni disaridan görecegiz. Ardindan Türk Çarsisi’na gidiyor ve Türk Çarsisi’ndaki tarihi eserleri görmeye basliyoruz. Üsküp Kalesi’nin hemen yaninda bulunan 16. yy insa edilmis Sv. Spas Kilisesi’ni görüyoruz. Manastir binasinin içinde yer alan Makedon halk kahramani Goçe Delçev’in mezarini ve Makedon Tarihi Müzesi’ni de geziyoruz. Görecegimiz bir diger yapi olan ve eski Türk Çarsisi içinde yer alan ve 1550 tarihli Kursunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullaniliyor. Osmanli döneminde 17 Han binasi insa edilmis olan Üsküp ‘te günümüzde 3 han binasi kalmistir. 15.yy’in 2 yarisinda insa edilmis Sulu Han ve Kapan Hani’ni ziyaretlerin ardindan Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyilda insa edilmis saat kulesini, 14. yüzyilda yapilmis erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii‘ni ve yine ayni yüzyildan kalma Isa Bey Camii’ni ziyaret ediyoruz. Sehir turunun ardinda Ohrid’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde yapacagimiz Kalkandelen (Tetova) turu sirasinda Alaca Camii ve Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafindan 16. yüzyilda kurulan Bektasi Harabati Baba Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ögle yemegimizi yerel bir restoranda aldiktan sonra Ohrid’e dogru yolumuza devam ediyoruz. Ohrid’e varisimizla birlikte sehir turuna basliyoruz. Yürüyerek yapacagimiz turumuzda, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanilan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyil kiliseleri, Kesanli Imareti, Kuloglu ve Emin Mahmut Camileri, Çinar Meydani, Ohri Halveti Tekkesi, ziyaret ediyoruz. Sehir turunun ardindan otelimize transfer ve odalarimiza yerlesme. Aksam yemegi ve geceleme otelimizde.
2.Gün (30.12.2011) Ohrid – (Tiran-Durres-Berat)
Uyandirma ve kahvaltinin ardindan gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün ögle yemekli Tiran-Durres-Berat turuna katilabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Arnavutluk’un baskenti Tiran’a hareket ediyoruz. 1789 yilinda yapimina baslanan ve 1923 yilinda tamamlanan Ethem Bey Camii, Iskender Meydani, 19. yüzyilin basinda insa edilen Kaplan Pasa türbesi, Sekiz Sütunlu Türbe, Bilinmeyen Partizanlar Aniti, Tiranin sembolü 1821 yilinda Ethem Bey tarafindan yaptirilan saat kulesi, 1999 yilinda Iskodrali çocuklar tarafindan isyan sirasinda atilan kursunlarin eritilmesiyle yapilan Baris Çani, görülecek yerler arasindadir. Ögle yemegimizi yerel bir restoranda aliyoruz. Turumuzun ikinci duragi; Arnavutluk’un ikinci büyük sehri olan Durres. Ülkenin önemli bir ekonomi merkezidir. Adriyatik’te bir sahil kenti olan Durres’te yapacagimiz panoramik sehir turu sirasinda Kral Durres Amheta Zoga Sarayi, ana kütüphane, tiyatro, arkeoloji müzesi görülecek yerler arasindadir. Turumuzun bitimiyle birlikte son duragimiz olan Berat’a hareket ediyoruz. Berat sehir turu sirasinda öncelikle Berat Kalesi’ne çikiyor ve buradaki etkileyici eserleri görüyoruz. Daha sonra El Sanatlari Müzesi, Etnografya Müzesi, Hünkar Camii, Bekar Camii’ni panoramik olarak gezdikten sonra Ohrid’e ve otelimize geri dönüyoruz. Aksam yemegi ve geceleme otelimizde.
3.Gün (31.12.2011) Ohrid – (Manastir(Bitola)-Resne-St.Naum)

Uyandirma ve kahvaltinin ardindan gününüz serbest. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan tam gün ögle yemekli Manastir(Bitola)-Resne-St.Naum turuna katilabilirler. Bu turumuzda ilk olarak Manastir’a (Bitola) gidiyoruz. Buradaki kent gezimiz sirasinda; Türk Çarsisini, Bedesten’i, Ishak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadi Camii ve gezinin en duygusal anlarini yasayacaginiz Atatürk’ün mezun oldugu Askeri Idadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardindan Resne’ye dogru yola çikiyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve Ittihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasindan biri ve Türk Yunan savasindaki faydalari nedeni ile üne kavusan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayini ziyaret ediyoruz. Ögle yemegimizi yerel bir restoranda aldiktan sonra St. Naum’a variyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan St. Naum Manastiri ve Sari Saltuk Türbesini ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. St Naum’daki turumuzun bitimiyle beraber Ohrid’e otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Yilbasi yemegi ve eglencesi için Makedon gecesi turuna katilabilirler. Yemegimizi müzik esliginde aldiktan ve folklor ekibini izledikten sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
4.Gün (01.01.2012) Ohrid-Mavrovo-Üsküp-Sabiha Gökçen
Uyandirma, kahvalti ve odalarin bosaltilmasinin ardindan Üsküp’e transfer. Yol üzerinde yapacagimiz Mavrovo turunda Mavrovo Dagi, Makedon Köyleri ve Ulusal Park’i ziyaret edecegiz. Mavrovo Dagi, muhtesem dogasi özelligini yitirmemis ve geleneklerine bagli insanlari, organik tarim ve hayvan ürünleri, göl ve nehirleri, dünya standartlarindaki kayak pistleri ile adeta yeryüzündeki cennet görünümündedir. Burada yapacagimiz tur esnasinda hem tipik Makedon köyü ve köy hayatini görme firsatini bulacaksiniz hem de bu muhtesem doganin tadini çikarabileceksiniz. Burada yapacagimiz turumuzun bitmesi ile birlikte Üsküp Havalimani’na transfer. 1 Ocak’i 2 Ocak’a baglayan gece, bilet pasaport ve bagaj islemlerinin ardindan Pegasus Havayollari’na ait PC 1892 sayili özel seferi ile saat 00:55’de Istanbul’ a hareket. Yaklasik 1,5 saatlik uçusumuzun ardindan saat 03:20’de Sabiha Gökçen havalimanina varis ve turumuzun sonu.
 
ÜCRETE DAHIL OLAN HIZMETLER
• Pegasus Havayollari özel seferleri ile Istanbul/ Üsküp /Istanbul hattinda ekonomi sinif uçak bileti 
• Havalimani vergileri 
• Asagida belirtilen oteller ya da benzerlerinde 3 gece oda-kahvalti konaklama 
• Programda belirtilen otelde alinacak olan 2 aksam yemegi 
• Programda belirtilen yerel restaurant’da alinacak olan 1 ögle yemegi 
• Programda belirtilen ilk gün varista alinacak olan 1 adet kahvalti 
• Havalimani/otel/havalimani transferleri 
• Programda belirtilen sehir turlari 
• Zorunlu seyahat sigortasi 
• Türkçe Rehberlik Hizmetleri
 
ÜCRETE DAHIL OLMAYAN HIZMETLER
 Ekstra turlar 
• Kisisel ve ekstra harcamalar 
• Yemekler sirasinda alinacak olan içecekler 
• Dahil oldugu açikça belirtilmemis her türlü hizmet 
• Yurt disi çikis pulu 
• Ögle ve aksam yemekleri 
•SEYAHAT GÜVENCE PAKETI (Vize reddi ile karsilasan misafirlerin veya hastalik sorunu nedeni ile tura katilmasi mümkün olmayacak misafirlere tur bedeli kadar ödeme yapilmasini saglamaktadir.( Toplam tutar üzerinden sigorta firmasi tarafindan %18 muafiyet uygulanmaktadir. Bununla birlikte bagaj kaybindan, hasarina, hirsizliktan, ferdi kaza teminatina kadar birçok ek teminati barindirmaktadir.) Iptal teminatinda tur bedeli kisi basi 3000 euro ile sinirlidir. 
Seyahat güvence paketi ücreti tur bedeliniz ile orantili olarak degismektedir.
(11.07.2011 den sonra yapilan rezervasyonlar için geçerlidir.) 
 
** Ekstra turlar minimum 20 kisinin katilimiyla gerçeklesmektedir . 20 kisinin altinda katilim olmasi halinde fiyatlar artis gösterir. 
 
** Grup kahvalti salonu ayri olabilir 
 
** Grup kahvalti içerigi munferit kahvalti içeriginden farkli olabilir.
Detaylar için Tiklayiniz 
ALKIS TURIZM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here