Yine Yeni Nesil Diyecegim Ama …

6
290

Yine Ask, yine Ask. Tilkinin dönüp dolasip kürkçü dükkânina gitmesi misali benim kalemimde dönüp dolasip aski buluyor. Bazen kizdiriyor, bazen güldürüyor bazense her ikisini birden yapiyor. Bu yazida sonuncusunu anlatacagim, yani ikisinin birden olma durumunu.

Yine yeni nesil diyecegim ama ne yapayim baska nasil tarif edilir bilemiyorum. Ya bizim insanimiz nedense aski saçma sapan yerlere yazip duruyor. Tuvalet kapilarindan tutun da okul duvarlarina, kaldirimlardan tutunda alt geçitlere. Sanirim yazamadiklari tek yer kalpleri.

O kadar trajikomik ki durum gülsem mi aglasam mi sasiriyorum inanin. Ya adam önce eline sprey boyayi alip her tarafi karaliyor, devlet malina zarar veriyor, görüntü kirliligi yaratiyor, bizim vergileri ziyan ediyor bir de cabasi aski kirletiyor. Aradan üç, bilemedin dört gün geçiyor bunlar ayriliyor. Bu sefer-yine sprey boyalarla- yok üstünü karaliyor, çarpi yapiyor, “the end” yaziyor –yani “son” da degil “the end”!- daha da kötü oluyor. Bari eline boyayi alda eski rengine boya ne diye daha da batiriyorsun ki?!

Bu noktadan sonra sadece “Allah islah etsin” diyebiliyorum ben. Baska da ne denir, ne söylenir inanin bilmiyorum!

6 YORUMLAR

 1. senin dediklerinin bir kismina katiliyorum ama sunu diyebilirim gençlik ve cahillik askin kalpte degil duvarda duracagini saniyorlar. yazim metodun fazla iyi degil çok dogal yazmissin çokta içten…

 2. "kalpte durmayan ask duvarda dursa ne yazar durmasa ne yazar .. "

  Bence Gönül Yazar:)))

  Bu ask çok hinzir, bir dudagi yerde, bir dudagi gökte, kocamaaan bir dev… Kimi bulsa öpüyor iste:))

  i iih ! yeni nesille alakasi yok. Ben hatirliyorum eskiden de agaç gövdelerine kalpler, isimler v.s kazirlardi. Askin halleri bu davranislar, yalin hali, e hali, de hali, den hali….

  🙂

 3. ben hergün o alt geçitte geçip sahile çikarken inanin özlüyorum o agaca kazimalari o hale getirmisler artik.. ama haklisiniz önceden de vardi sanirim 😀

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here