Yoklugunda ki Boslugu…

19
295

Yoklugunda ki boslugu sürekli yemek yiyerek dolduranlardan olmamaliyim. Aynanin karsisina geçip de kendime bakinca bu fikrimi dogrular bir görüntü takiliyor gözüme. Epey incelmisim. Aman gaza geldim!

Ayrilmalarin en kötü yönlerinden biri mutlulugu yiyeceklerde aramak olsa gerek. Pesinden de arkada kocaman bir uçak pistini andiran kalçalara sahip olmak sanirim. Sonra gelsin incecik hatunlari kiskanmalar. Allahçim bu uzun bacaklari, bu fit vücudu bu kadinlara verirken bendeki bu fazlaliklar da neyin nesi? Her seyimi aldin hiç olmadi güzelligime dokunma!!!

Kalkip giyindim Pazar sabahi. Aman bir süs bir pus, sanirsin içimden Petek Dinçöz çikacak, o denli yani=) nereye gidiyoruz diye sordum kendime. “Yüreginin götürdügü yere” dedi iç sesim. Eyvallah…

Hava’nin sicakligindan süründügüm boyalar akmaya basladi bir taraftan. Diger taraftan giydigim elbiseden akanlar sanirim ter. Ne olacak baska ki? Ayy çok igrencim ya =) Her yerim öyle dolu ki, öyle sikirdim, öyle tika basa ki; anlimda bir kirmizi benekle, yanimda bir horozum eksik=))) (Hintlilerin seyahatlerini hayal edin)

Nedense insanlar beni begeniyor sanirsam, öyle ya gözlerini benden alamama sebepleri ne ola ki? Sinirden kan beynime siçramis vaziyette. Ne var yahu alti üstü yüregimin götürdügü yere gidecegim. Biraz abarttim belki ama ne var bunda hii?

Neyse zar zor otobüse bindim. Elbisenin darligindan adim atmak hiç kolay olmadi. Ama basardim hehe. Tabi yirtmacin biraz uzamasi haricinde pek sorun yok! Evden çikali henüz 20 dakika oldu. Ilk faulü gördük anlayacaginiz. Kaç kusurlu hareketten biri bilemeyecegim ama bu gün tüm kusurlu hareketleri görecegim galiba =))

Tüm zorluklari asip( sokaklarda topuklu ayakkabiyla yürümek, elbise giyerek yürümek, takip takistirip yürümek, bol makyaj v.s ) otobüse bindim binmesine, lakin nereye giden otobüs olduguna bakmayi unutmusum. Heyyooo… Nasil olsa yüregimin götürdügü yere gidecegim ya ne önemi var nereye gittigimin? Ama içimden Taksim olsun Taksim olsun diye de geçirmiyor degilim. Öyle ya beni bu halde ancak Taksim paklar =) düsünsenize Eminönü’ne gidene bindiysem ne olacak? “Aman ne olacak hiç bisi olmaz” diye dürtüklüyor içimdeki ses!!!

Otobüsün klimasi çalistigindan bindikten 5 dakika sonra kendime geldim ve yanimdaki kiza “affedersiniz nereye gidiyor bu otobüs?” diyebildim. “Beyazit” yaniti kizin yüzüne bön bön bakakalmamin sebebiydi sanirim.

Beyazit mi?

Otomatik düsünce sistemim açildi birden, Beyazit, Çemberlitas, Sultanahmet, Ayasofya, Cagferaga  Medresesi, Yerebatan Sarnici, Topkapi Sarayi, Gülhane Parki… Daha olmadi Cagaloglu, kitapçilar… Oradan Sirkeci filan …

Bu arada Pazar sabahi oldugunu ve kendi rüküs halimi görmüyorum ama =))) bir de yüregime sayip duruyorum “beni sürükledigin yer buralari miydi? Ne halt edecegim ben sabah sabah burada hee? Eglence neresinde ki bunun?” Yanit gelmiyor, sanirim o da tirsti=))

Aklima geliyor birden birkaç kisiyi arayip sorayim bakalim. Grup yapalim da hiç olmadi iki lak lak yapar egleniriz. Hem belli mi olur gün dogmadan neler dogar=) Ciksss hiç birinden fayda yok anlasilan is basa düstü. Kimi uyuyor, kimi telefonu açmiyor, kimi uykulu yayvan bir konusmayla “ya kizim karga yemegini yemeden ne ariyorsun sokakta” diye sorup uykusuna devam ediyor. Ne aradigimi bir bilsem sizi aramayacagim zaten diye düsünüp mecburen yine yüregime güvenip yürümeye devam ediyorum Çemberlitas’a dogru.

Yürü yürü bitmiyor kardesim, ben bu yollari ilk kez yürümüyorum ki? Vitrinlerden görünen aksime bakiyorum, gülmemek için kendimi zor tutuyorum. Bu nasil bir yürüyüs? Topuklar neredeyse 9 punto =)) aliskin da olmayinca, sanirsin Asena dans ediyor çalkalaya çalkalaya… “Aman ne yapalim” diye çikiyor yine bir yerden iç sesim. Benden onay alamayinca susuyor yeniden.

Oh nihayet telefonum çaldi. Heyecan had safhada niyeyse? Ne sevgilim var ne sevgili adayim, bu telas niye? Arkadaslarim Pazar uykusu mu yoksa Tilki uykusunda mi belli degil. Kim bu bankami acaba? Ay bankadir bu kesin. Insanlar banka numarasini taniyip açmiyorlar diye cep telefonu servisi veriyorlar artik. “Sayin bilmem kimle mi görüsüyorum?, efendim bankamizin milenyum müsterileri arasindan seçildiniz( külliyen yalan) size filan filan kredisi kullandirmak istiyoruz. Kisaca, vergisi, faizi susu busu, sizden bunlari alip mini minnacik bir para verip ne halt ederseniz edin demek istiyoruz. (cümlenin açilimi ve ana fikri budur). Aman bakamayacagim simdi. Bu trip kime ve niyeyse!

Durmuyor bu telefonun sesi ve ben artik gerçekten ne halt ettigimin ve edecegimin planini yapamadan Mecnunun Leylayi arama misali yürüyorum yarisi kazilmis yarisi kapatilmis tasli yollarda. Telefonun müzik sesi sussun, insanlar beni eskiden Almanya’dan izine gelen elinde çalan radyo, kafasinda tüylü sapkasiyla etrafa caka satanlardan sanmasinlar diye bir hamle ile telefonu çikariveriyorum çantamdan. Aman Allah’çim, sansim mi döndü ne! Ekranda “Arzum ariyor” yaziyor…

“Canim neredesin yahu duymuyor musun kaçtir çaldiriyorum, uyuyor muydun yoksa?”

Alis- veris merkezlerinde kaybolan çocuklarin, annelerini görünce sevindiginden daha çok sevinip neredeyse sevinçten gözlerim bugulu cevap veriyorum:

“yok ya dolaniyorum Beyazit taraflarinda”

“ne yapiyorsun bu saate orda be”

“ya birak simdi ne yaptigimi neden aradin sen beni?”

“soruya bak soruya, hangi tarafindan kalktin sen sabahin köründe acaba? Kahvalti yapalim kavaklida diyecektim, sonra da planlariz kafamiza göre bir seyler”

Günün duydugum en güzel sesi, en güzel teklifi, en güzel plani en en en en en iste yani=))

“Gel beni al buradan, çabuk ol” emir kipi =)) genelde emir kipi kullanmadigim için bir aksilik oldugunu hemen çözdü tabi Arzucum…

Neyse bir yarim saat kadar daha hipnotize olmus bos bos bakan gözlerle dolandim durdum bir daha da yüregimin götürdügü yerlere gitmeme karari aldim… Zira bu yürege takildim mi kendimi bir gün Amerika kitasinda, aval aval bakinirken bile bulabilirim o kadar yani =)))

Ayse ÖZEN

 

19 YORUMLAR

 1. bu yolculuqu herqün her saniye içimizde yapmiyo muyuz zaten_? herseyde bi eksiklik bi bosluk bulmaya ne kadar merakli insan denen warlik 'ayrildim hersey bitti ben bittim yikildim'???? bu olmadi ama çok önemliydi nasil olmaz_????? yha insan bu wariklar bana çok saçma qeliyolar çnkü her zaman saçmaliyoruz belkide kendimize karsi bi qüwen eksikliqimiz bise yapmaya kalkiyoruz ama önce ne dioruz çoqu zaman olmayacak biliyorum ama yha tutarsaa_?? artik düsünmenin we kendimize qüwenmenin wakti qeldide qeçiyorrr…

 2. beni bi odaya hapsedin penceresiz karanlik olsun atin anahtari bulmasin kimse yok edin bense orda sessiz umutsuz isiksiz yapayalniz öleyim çok mu istiorum hayattan_?

 3. kevser, kimse seni karanlik bir odaya hapsetmez inan kimsenin bu tip seylerle ugrasacak vakti yok=)) sadece sen hapsedersin kendini o odaya, hazir anahtar elindeyken çik haydiii=))

  umut her halükarda vardir bittigi an zaten nefes kesilir merak etme haydii acele ett…

  Bu eglenceli yazinin altinda bunlar pek olmadi ama neysee=)) ben halen soruma cevap da almis degilim ayrica

  "senin klavye mi bozuk?" bu harflerin hali ne diyecektim bir de baktim yorumunu silmisssin!!!!!

 4. bu arada k bakma delisey böle yorumlar atmak ewt pek uyqun olmadi ama içimden umuda dair eqlenceye mutluluqa dair hiç bise qelmiyorrr özür dilerim yorumlarin için…

 5. Merhaba ayse ablacimmm…

  yine ben..

  benden kurtulusun yok… =)

  haaaarrrriiiikkaaaaa yazmissin bayildim dogrusu…

  alkisliyorum seniii…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here