Yolumu Bulamiyorum…

10
133

Yine hissedemiyorum su aralar basarisizlik hemen pes etme duygusunu asiliyor kanima… Vazgeçip dönmek istiyorum ama dönemiyorum. Ben “basari nedir?” onu da bilmiyorum. Hayatta ki önceliklerim belli. Peki gerisi nedir? Para, ask gerekmez ki bana… Neden bu kadar çabuk tüketiliyor hayat? Sikilmalar ne çabuk geliyor, ardindan kimseye bahsedemiyorum… Sürekli asik olmak istiyorum… Elde etmek bir seyleri bana hüznü getiriyor, yine ayni sekilde… Belki de, ben, sadece bir korkagim…

Hep gitmek istiyorum…

Ben bir göçebeyim…

Bu benim kanimda var…

Neyim, kimim, ne istiyorum, bilmiyorum… Bu saçma boslukta bir adrese sahip degilim. Ayak uyduramiyorum çogu zaman… Bazen bir kitap, bazen bir siir, bazen tüm o arastirdigim konular… Her seferinde bir uçurumdan atliyorum ve her seferinde içimdeki bir beni daha öldürüyorum. Vazgeçemedigim huylar, giremedigim günahlar, unutamadigim geçmis, görmezden gelemedigim kusurlar ve ben…

Geriye kalan bir ben varim…

10 YORUMLAR

 1. Ask gereklidir, kendini rahat ettirecek kadar Para da.

  Rahat etmeyi istemek ayip midir niye Para hep böyle dislanir çok merak etmisimdir.

  Illaki birini seçmek durumunda degilsiniz, hepsini birden elde edebilirsiniz.

  Para, ask, saglik ayrilmak zorunda degiller.

 2. "Illaki birini seçmek durumunda degilsiniz, hepsini birden elde edebilirsiniz Para, ask, saglik ayrilmak zorunda degiller. "

  onlar da ayrilmak istemezmis lakin bir türlü bir araya gelemiyorlarmis:))

  bir de bunlari bir araya getirmenin formülünü söylesen @muratmoon ?

 3. murat ve deliseye içten katiliyorum; toplumun saçma ögretilerinden biride meshuuurr fakirlik edebiyatimiz.

  bize ögretilen fakir olursan namuslu olursun. hatta atasözlerimiz bile bununla baglantili.

  "çok konusan yalan, çok parada haram vardir." :=).

  bana göre buna benzer atasözlerini fakir atalarimiz uydurmus. :=). gerçi dogruluk payi var ama dürüst yoldan para kazanip refah yasayanda var. yine her zamanki gibi konu kisinin seçimine dayali yasaminiz için neyi seçerseniz. onu yasarsiniz.

  ama tugçe inan bana gitmek yada kaçmak hiç bir seyi çözmüyor. bir kere kaçincada hep kaçmak kolay gelir insana ve hep kaçmayi dilersin.

  nereye kaçarsan kaç, bütün kaçtiklarin pesinden gelir sonra birgün bakarsin geriye kaçarak, kurtuldugunu sandigin hersey pesinden seninle gelmis. iste o anda kaçarak sadece zaman kaybettigini farkedersin. mücadele gücünü kaybetmemen dilegi ile. güzel yazin için tesekkürler.

 4. insan çogu zaman seçimler yapmak zorunda kalip kendini çikmazlarda hissedebiliyor ama sonunda kendisi için en önemli olani geçte olsa buluyor ve sevgili iyra yaptigin yorum yaziyi ayri bi boyuta tasimis hepinize yorumlariniz için tesekkür ederim

 5. hiiimm simdi tekrar göz attimda evet haklisin. bilirsin sen ne anlatirsan anlat herkes kendi penceresinden algilar ve bakar. bende kendi penceremden bakmisim . :=).

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here