Yürekli Dil, Kayip Insan…

6
114

Bazen açiga vuramiyorum düsündüklerimi. Ne yaziya dökebiliyorum, ne de dilime söyletebiliyorum. Düsüncelerim, düslerim bütün yogunluklariyla duruyor da nedendir söyleyemem? Korkuyor muyum, özgürce dile getirmekten sevgimi, kizginligimi? Yoksa dinleyecek kimse mi yok?

Ne oluyor o zaman gönlüme küsüp oturuyorum. Dilim de bana küsüyor, umudumu yitirince. Yazdirmiyor kalemime, yazma onun düsüncelerini diyor. O umudunu kaf dagina gizledi, karamsarlik yarlarinda dolaniyor. Hatta karamsar bile degil, karanligin ardindan nasil gelirse gün, onun karamsarligi da geçer bir gün. Fakat en kötüsü o hissizlesti. Ölüm bile acima getirmiyor ona. Ürpermiyor yüregi, sogukta bile diken diken olmuyorsa tüyleri, niye konussun ki bu dil?

Sevdigine haykirmiyorum sevdasini. O, istemezse kendine saklarsa duygularini ben neden diyeyim? Ah, bir cesaretini toplasa ben nasil da sahlanir derim. Haykiririm daga tasa. Rüzgarda alkis tutar bana, toprak da günes de… O dilini tutmayi seçiyor. Iyi, kendi bilir. Sevdigi yaban ele giderse ardindan bakakalir, gözyasini onun yoluna serer. Simdi haykirsa sevdigini, o hayir dese bile ne çikar? Kalbinde koca bir har kalir, hep içi yanar; ama kendinde olur.

Simdi ariyorum onu nerede, buhar olup uçtu mu?

6 YORUMLAR

  1. Sevdigine haykirmiyorum sevdasini. O, istemezse kendine saklarsa duygularini ben neden diyeyim? Ah, bir cesaretini toplasa ben nasil da sahlanir derim. Haykiririm daga tasa. Rüzgarda alkis tutar bana, toprak da günes de… O dilini tutmayi seçiyor. Iyi, kendi bilir…

    dilerim sevda yüklü yürekler sevgi yüklerini baskasindan beklemeden ortaya dökmeyi ögrenir . sevgi dolu yüreklerden çok güzel anlatimlar çikiyor ama sessiz kalmayip sevginin yasanmasi daha güzel degilmi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here