Yüz Seklinize Göre Kas Alma – Kas Alma Teknikleri

3
297

Kaslarimizi nasil almaliyiz? Dogru kas nasil alinir?

Bugün yine sizlerin en çok sordugu konuya deginecegim. Kaslar, kas kemiklerini takip eden kavislerdir ve gözlere gelebilecek teri kendilerine çekerler. Iyi sekil verildigi zaman yüz ifadesine simetrik bir görünüm kazandirirlar ve yüz seklini ön plana çikarirlar. Kaslarin bakimina yüzün dogal seklini degistirmeden, özen gösterilmelidir. Kaslar arasindaki uzaklik ideal olarak bir gözün genisligi kadar olmalidir.

Birbirine yakin kaslarda, her iki kasin köprü bölümündeki killar alinir, kas biraz uzatilarak denge saglanir. Bu kaslar arasinda daha genis bir açiklik saglar ve gözleri iri gösterir. Ayni sekilde, eger kaslar arasi çok açiksa, kaslari birbirine yaklastirarak iki kas arasindaki uzaklik azaltilir ve kas boyu biraz kisaltilir. Yüz sekline çok ters düsmedikçe dogal kas sekli korunmalidir.

Kaslar yüz seklinde önemli bir rol oynarlar. Bu nedenle uygun kas sekline karar vermeden önce yüz seklinizi dikkatle inceleyiniz. Kas alirken yasinizda çok önemlidir çünkü kas sekli yüzü kolayca fark edilir sekilde degistirir. Olgun yastaysaniz, ne ince ne de kalin olan düz kaslar uygundur. Ince kaslar cilde sert bir ifade verirler, kalin kaslar ise daha yasli gösterirler. Normal kaslara hafif bir egim verilerek dogal görünüm kazandirilabilir.

YÜZ SEKILLERINE GÖRE KAS ALMA

Yuvarlak yüz: Kaslara, yüzü ince gösterecek bir kemer olusturarak sekil verilir.

Kare yüz: Kaslara, dis kismina dogru köseli sekil verilir, yüzün kare görünümü yuvarlatilir.

Üçgen yüz: Daha genis bir alin görünümü vermek için, kemerli ancak çok yüksek olmayan kas tipi uygulanir.

Dikdörtgen yüz: Daha genis bir görünüm yaratarak yüzün uzunlugunu kisaltmak için çok az kavisli kaslar gereklidir.

 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here