“Zaten Canim Var Benim…” Der Kiz Aynaya…

0
281

Can, candan öte mi? “Hayir” der ayna kizin sordugu soruya. Peki, neden ayirt edemiyorum sonradan, fakat ilk gelen canimla. Ayna “gerçek mi istersin” der? Kiz ise aglayarak “hayir” der ve “o halde susalim” der ayna kiza.

Günler geçip, hala var evet kesinlikle var oldugunu bildigi 2.caninin sorusunu yine tekrarlar.

ayna aynaAyna derki; “esit saydin sen onu diger canini bildigin halde, o caninla karsilastiginda anladin ilk caninla iken de yarim oldugunu. Seni korkutan o cani da yüregine eklemek idi, zor olacakti senin için. O cana ulasmak için çok zor yollari asman, belki de ölümünü göze alman gerekecekti ve sen zor olan kurumu bitirerek, sonrasinda da  canini yüreginde saklama 2 cani birlestirme düsüncesinde iken, ansizin karsina çikan boyunu astigini fark ettigin durumu halletme çabasina girmissindir. Ve sen bununla bogusurken bir gün elbet 2.canimi alacagim yüregime ve bu defa kendim uzatacagim dersin.”

Kizin o kadar fazladir ki yükü, kimseye de sunu biraz tasisana demez, diyemez de zaten ama içinde derinlerinde sakladigi cani ile her günün gecesinde de “bir gün mutlaka” diyerek iyi geceler der ona, aci gözyaslari arasinda. Zaman geçer ama nasil geçtigini kizin aynasi bilir. Kendisini kendisi gibi bilen bir tek odur çünkü. Bir yandan da “bir kere bile” der geçici sitemleri arasinda. O gün yükünü vermeyi planlamadigi halde almak isteyenlere suursuzca verir yükünü ve dikenden de kurtulur. Kendisinin bitmesi an meselesidir, belki de bittigini kabul etmemektedir kim bilir.12 rakami oldugunda bulur canini. Ancak can olmus, baska biri der kiz. Hiç hak etmedigi durumu yasatmisti 2.can olarak bildigi. Sonralari da gözünden yas dinmemis, kalbinde sadece 1.cani ile kalmistir bir basina.“senin için savastim da geldim” yalanini söylememistir ki kiz 2.canina idi zaten…  2.cani da hiç mi hiç dinlememistir ki kizi. 2.can dalmistir dünya islerine kendini kurtaracak islere. kiz 2.can falan yok der sonralari ama 2.can dese ki “kat beni yine yüregindeki 1.canin yanina “kiz aynaya tekrar bakar, sonra 2.canina “zaten hiç çikaramamistim ki “der.
2 can ile yüreginde gizlidir, sessizligi….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here