Zevkle Yagmur Yagdi Suretine

0
241

Sana avuç avuç nefret getirdim.

Sana tomar tomar siyahlik tasidim.

Öfke kustum gecene.

Gözlerimle kazdim sonunu.

 

Sevgi bir  kefenden baksa bir sey degil benim için…

 Bugün kanim biraz daha acik renkte. Gözlerim biraz  daha biçaklara yatkin. Bedenimi kara bulutlar sarmis, damla damla yagmur yagdiriyorum yanaklarima. Her seferinde daha çok çukurlasiyor yüzüm. Damlalarim kaziyor duygularimi. Yildirimlar sertlestiriyor tüm ruhumu.

  Zaman kalmadi artik. Sepetlerde ya da ceplerimizde biriktiremiyoruz hiç bir seyi.

 

Hayatimdan her seferinde bilet verdim sana. Geri dönüsün olsun diye. Mutlaka gelecektin çünkü. Sana çok hediye verecegim. Mesela; bir yigin parçalanmis kalp, hayat damarlarina baglanmis, senin sonun olmak için ise yarayacak bir tüp hayal adi altina kâbus serumu. Ölüm dolduracagim damarlarina. Teker teker vereceksin nefesini.


    Adinin harfleri kararacak. Günes senin için tersten bakacak her seye. Senin için olmasi simarmani gerektirmez. Simarmak bile çocuga yakistigi kadar güzel durmayacak sende. Her sey gölge olacak sana. Tokat atacak sana benligin. Gök, yüzüne tükürecek.  Ve sen her defasinda gökyüzüne açacaksin avucunu. Yildizlarin göz kirpmasi seni seviyorlar anlamina gelmez. Çünkü günesli bir günde sinirle gürleyen selale bile göz kirpar. Pencerenden sizan isik seni yaniltmasin. O isik sadece gözüne raylarini kurmustur. Pencereni kim nefret suyuyla temizledi saniyorsun? Nefesimin sesi bosluk. Kemiklerim tehdit ediyor onu. 

  

  Suretimden birseyler götürüyordu ellerin. Hayatim; en güçlü mengenelere baglanmis yasli bir kadinin sikistirilmasindan ibaretti. Duygularim, sürgüne gitmisken ceza almalarinin sonucunda pusu kurmus bana hayaller. 
 

Sana gecenin tasidigi vagonlari getirdim.
Sana sirtini gösteren gelecegi getirdim.
Teninden eledigim topraklari yigdim üzerine. 


Tüm bunlari yut simdi.. Bogazinda kalmis olmali kefeninin ipleri. Fazla öksürme, zira her suçlu en sonunda kara perdesinden kurtulup beyaza bürünmeyecek mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here